comScore

Galatasaray Galatasaray

Hıncal Uluç'tan Mustafa Cengiz'e: "Bravo! Fatih Terim'i yeniden kazandın"

17 Mart 2021, Çarşamba 12:44
Hıncal Uluç'tan Mustafa Cengiz'e:

Spor yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Belhanda ile yolların ayrılmasının ardından Sabah Gazetesi'nden Hıncal Uluç'tan dikkat çeken yorumlar geldi. Duayen gazeteci, "Mustafa Cengiz Başkan'ı yürekten alkışladım. Teşekkürler Başkan.. Galatasaray'ın onurunu kurtarmakla kalmadın, Fatih Terim'i yeniden kazandın.. Galatasaray futbol takımını da.." ifadelerini kullandı.

"HİÇ ŞÜPHEM KALMADI HOCAM"
"Belhanda belasından sonra Fatih Hocam, kendine döneceğini adım gibi biliyordum. Bu yüzden Kayseri önüne çıkardığın 11'i de, oynattığın eski, o Galatasaray'ı zaferden zafere sürükleyen futbolu ve aldığın o net sonucu da yadırgamadım. İçimde ufak şüpheler vardı. O Belhanda rezili hakkındaki eleştirilerimde "Ağır sözcükler mi kullandım acaba" diye. Ama Fener medyasının Belhanda'sız Galatasaray paniği içinde nasıl zavallı çırpındığını, o ruhsuz rezilin gidişini nasıl ağır eleştirip, Galatasaray'da Başkan, yönetim ve senin aranı açmak için nasıl ve hâlâ kullandığını, hem de skor yazarı oldukları halde, Kayseri önünde 3-0 galibiyet sağlayan takımı alkışlayacaklarına, orda bile saçma sapan eleştiriler yaptıklarını, oynattığın bu yeni, aslında seni zaferlere götüren "eski" futbola dönüşünü nasıl yere vurduklarını okuyunca, hiç şüphem kalmadı Hocam."

"BRAVO BAŞKAN! YÜREKTEN ALKIŞLADIM"

"Ali Sami Yen'den bu yana ilk defa bir Galatasaray Başkanı'na hakaret eden, hem de asıl kendisi en ağır hakaretlere layık futbolcuyu, olayı basına yansıtmadan, sessiz ama hızlı kovan Mustafa Cengiz Başkan'ı yürekten alkışladım. Teşekkürler Başkan.. Galatasaray'ın onurunu kurtarmakla kalmadın, Fatih Terim'i yeniden kazandın.. Galatasaray futbol takımını da. Fener medyasının sahte yıldızı, aslında Galatasaray 11'ine yerleştirdiği saatli bomba Belhanda'dan kurtulunca, sahaya çıkardığın 11 ve oynattığın futbolla, hem de üç günde kendine geldiğini gösterdin, Hocam. Şimdi o sahte medyanın oyunlarına gelme.. Çünkü senin üzerine oynuyorlar. Bir yandan Başkan ile arana uçurumlar kazmaya, bir yandan kafanı karıştırmaya çalışıyorlar ki, Galatasaray yıkılsın.. Aldırma Hocam.. Bu oyunlara, bu Fenerli medya tuzaklarına düşme. Kayseri'ye karşı çıkardığın, bence Galatasaray'ın bu yılki kadrosundan çıkacak ideal 11'di.. Bu 11'de ısrar et Hocam.. Emre Akbaba, Emre Kılınç başta, gerçek yıldızları kazandın mı, Galatasaray tutulmaz olur."

"İDEAL 11'İ BU MAÇTA BULDUN"

"İyi adamın Taylan bu hafta cezalı.. Onun yerine Feghouli göreve hazır olduğunu son maçta kısa süre almasına rağmen gösterdi. Ofansif istiyorsan o.. Daha defansif düşünürsen, Ömer rahat oynar Taylan'ın yerine. Bence tek sorun, Gedson Fernandes.. Aldığı tüm topları kötü kullandı. Savunmada da çok kritik hatalar yaptı.. Ona iyi tahammül ettim.. Ama o yerin gerçek sahibi bence Donk!. Yani.. İdeal 11'in iskeletini daha ilk maçta buldun Hocam.. Form, ceza, sakatlık durumlarına göre yedeklerin de hazır. Gelelim asıl güzelliğe.. Fener medyasının "Aman vazgeçirelim, yanarız" diye yerin dibine soktuğu "Diamond" taktiğine.. Kayseri'ye çıkardığın 11'de, 4-4-2 oynadın. Ama orta dörtlü, bir hat değil, bir pırlanta, yani iskambildeki Karo dizilişindeydi. Geri dörtlünün önündeki sivri uçta Gedson Fernandes, ilerdeki iki forvetin gerisindeki ileri uçta da Taylan, dönüşümlü oynadılar. Pırlantanın kanatlara gelen uçlarında ise iki Emre'ler vardı. Bu yazarlar futbol fukarası değil, kasıtlı.. "Falcao ve Mustafa gibi çift santrfor varken, kanatsız oynanır mı" diyenler yani.. Galatasaray'ın iki beki Saracchi ve Yedlin'in önlerindeki Emre'lerle, ikili oynayıp nasıl fırtına gibi kanat atakları yaptıklarını görmezden geldiler.. Onlara, oyun içinde ihtiyaç duyulduğunda, ülkemizdeki en popüler taktik 4-1-4-1'e nasıl dönebildiğini de gösterdin. Mustafa'yı alıp, kanat oyuncuları Onyekuru ve Kerem'i sokarak."

"ALDIRMA HOCAM, DİMDİK YÜRÜ"

"Galatasaray'da plan çok.. A.. B.. C.." İçlerinden "Yandık" dediler, ekranlara, sayfalara "Yanlış yaptı" mavraları döktürdüler.. Aldırma Hocam.. Tuzaklara düşme.. O kasıtlı eleştirilere aldırma.. Doğrusunu ortaya koyduğun yoldan dönme.. O yolun sonu açık Hocam.. Seçtiğin yolda yürü.. Doğru yürü.. Dimdik yürü!"

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"