comScore

Galatasaray Galatasaray

Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e olay sözler! "Bu zihniyetten kurtulmalıyız"

30 Mart 2019, Cumartesi 10:43
Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e olay sözler!

Spor yazarı Hıncal Uluç, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'i yabancı kuralı üzerinden eleştirdi.

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yabancı kuralıyla ilgili görüşlerine Sabah Gazetesi'nden Hıncal Uluç tepki gösterdi. Yabancı kuralının değişmesi gerektiğini savunan Hıncal Uluç, Fatih Terim'in değişeme kaşrı olan tek teknik direktör olduğunu ifade ederek tepki gösterdi. 
 

Galatasaray Haberleri: Hıncal Uluç'tan Fatih Terim'e yabancı kuralı tepki 


Sabah Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Hıncal Uluç şunları söyledi:

"Fatih Terim, 11 yabancıyla sahaya çıkıyor, çıkardığı adamlara bak. Onların içinde ikinci lig takımlarında oynamayacak adamlar var. Özellikleri yabancı olmaları... Türk çocuklarına o şansı vermemiş, Türk çocuklarında ısrar etmemiş. İnsan oynarsa gelişir. Tribünde insan ölür, çöker, biter, tükenir. Ozan da gitti kendini kurtardı. Ozan kalsaydı yine bunları oynatacaktı Fatih. Garip bir şekilde onda yabancı aşkı var, herkeste böyle... Kimse dışarıya bakmıyor. Avrupa'da bir tane doğru dürüst Milli Takım söyle bana.
Alman takımı mı iyi, Hollanda takımı mı iyi? Bunlar Avrupa futboluna yıllarca hükmedenler. İngilizler yeni yeni toparlanmaya başladı. Fransa'nın eli ayağı düzgün ama onlar da koyunun olmadığı yerdeki keçi. 1998'deki Fransa'ya bak, bir de buna bak, göreceksin. Ortada koyun kalmadı. Kimse buna bakmıyor. Dışarıda ne var? Türkiye için fevkalade iyi bir zamandayız.

Dünya futbolu A'dan Z'ye çöküşte. Arjantin'in halini görüyorsun. Afrika'dan eskiden ne takımlar çıkardı. Nijeryalar, Ganalar... Nerede? Duyuyor musun bir tane takım? Bizde de 14 yabancı var. Brezilya'nın kumsallarından üç otuz paraya bir gavur alıp onu köle gibi kullanmak dururken yerli oyuncuyla kim uğraşır? Uğraşmayınca da Milli Takım'a adam bulamıyorsun.

Oynatırsan, devamlılık sağlarsan olur. Ben her hafta 6 gün yazı yazıyorum. Bana SABAH dese ki, "Sen senede bir yaz", ben bu yazıları yazabilir miyim? Bu takımı seçenler, yönetenler, bu halk bana güveniyor. Oynatmazsan nasıl güveneceksin? Bizdeki kabahat yanlış federasyonun yanlış kararları... Bu yanlış kararlara sebep olanın da Fatih Terim olduğunu görüyoruz. 6+2+2'ye itiraz eden tek hoca Fatih. 14 kararı çıktığında Fatih Terim, TFF'nin Futbol Direktörü. Yıldırım Demirören de onun istediğini yapmış. Türkiye'nin derhal bu zihniyetten kurtarılması lazım."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"