comScore

Galatasaray Galatasaray

Hıncal Uluç: ''Önceden hazırlanmış seçim senaryosu''

19 Aralık 2017, Salı 09:03
Hıncal Uluç: ''Önceden hazırlanmış seçim senaryosu''

Fotomaç Gazetesi yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, Dursun Özbek'in Mayıs ayında seçilemeyeceğini anladığı için baskın bir seçim kararı aldığını iddia etti.

FutbolArena - Galatasaray'da sular durulmuyor. Dün akşam saatlerinde teknik direktör Igor Tudor ile yollarını ayırdığını açıklayan Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek olağanüstü seçimli kongre kararı aldı.


Hıncal Uluç'dan Dursun Özbek yazısı


Fotomaç Gazetesi yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, Dursun Özbek'in Mayıs ayında seçilemeyeceğini anladığı için baskın bir seçim kararı aldığını iddia etti.

''MAYIS AYINDA SEÇİLEMEYİZ, ACİLEN SEÇİM KARARI ALMAMIZ LAZIM''
''Malatya'ya gidildiği gün Ahmet Yüce adlı kişiyle Dursun Özbek konuşuyorlar. Ahmet Yüce diyor ki, "Bu maçın sonucu ne olursa olsun, bizim erken seçim kararı almamız lazım."Niye?" diyor Dursun. Yüce, "Çünkü Mayıs ayındaki kongrede kazanma ihtimalimiz neredeyse sıfıra yakın. Oysa 20 Ocak'ta seçim kararı alırsak tüzük gereği listelerin seçimden 15 gün önce, Divan başkanlığına verilmesi gerektiğinden bugün darmadağınık durumdaki muhalifler bir araya gelemezler. Doğru dürüst bir liste yapamazlar. Biz de o seçimi, adeta tek başına girmiş gibi rahatça kazanırız" diyor. Dursun Özbek'in aklı yatıyor. Malatya'ya erken seçim kararıyla gidiyorlar. Orada maç da kaybedilince Dursun Özbek, önceden alınmış kararı açıklamak için, "Yarın olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yapacağız" diyor ve bu senaryo aynen uygulanıyor.''

''ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ SENARYO''

''Yani görüyorsunuz ki Galatasaray'da değişen pek fazla bir şey yok. Dursun Özbek denen zat önceden hazırlanmış senaryoyu uygulatmak için güya 4 saat süren 'dandik' bir toplantı yaptı ve seçime tek başına girme taktiğini uygulamaya sokarak 3 sene daha kazanma yolunu buldu. Ancak hesaplamadığı bir şey var. Eski tüzükte seçime bir ay kaladan daha fazla süre önce yapılan olağanüstü kongrelerde seçilen yönetim, giden yönetimin kalan süresini tamamlardı. Yeni tüzükte bu yok ama bilinen bir şey var, Galatasaray'da gelenekler yazılı kurallardan daha da güçlüdür. Konuştuğum bir muhalefet önderi, "Olağanüstü kongre kararında kalan süreyi tamamlamak üzere ibaresi yer almazsa mahkemeye gideriz" dedi. Yani 'Özbek G.Sarayı'nda işler hayli karışık... Bu kongreden G.Saray'ı düze çıkaracak bir sonuç beklemediğimi de ifade etmek isterim.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.