comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Transfer: Milan, Andre Silva için kiralama teklifini reddetti!

09 Ağustos 2018, Perşembe 16:07
GS Transfer: Milan, Andre Silva için kiralama teklifini reddetti!

Galatasaray transfer haberleri kapsamında bir süredir gündemde yer alan Andre Silva'ya Sevilla da talip oldu.

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray, Bafetimbi Gomis'in durumuna göre Andre Silva'yı kiralamak için girişimlerde bulunuyordu ancak Silva'nın çok sayıda talibi var ve bunlardan biri olan Sevilla, genç golcü için kiralama teklifinde bulundu. Buna karşın Milan bu teklifi reddetti!


Galatasaray Transfer Haberleri: Andre Silva geliyor mu?


Galatasaray Transfer Haberleri kapsamında bir süredir gündemde olan Andre Silva ile ilgili olarak yeni bir gelişme yaşandı. La Gazette Dello Sport, 22 yaşındaki genç golcü için kiralama teklifinde bulundu. Buna karşın Milan bu teklifi kabul etmedi. 

Andre Silva'nın teklifi kabul etmesine rağmen Milan'ın reddetmesinin nedeni olarak ise iki sebep gösteriliyor. Bunların ilki Sportif Direktör Leonardo'nun genç golcüyü bonservisiyle vermek istemesi. FFP kıskacında olan Milan böylece kulübe biraz bonservis girdisi gösterebilecekti. 
İkinci bir neden olarak ise Gattuso'nun genç golcüye bu sezon yeni bir şans vermek istemesi olarak gösterildi. 

Andre Silva geçen sezon Porto'dan tam 38 milyon euroya transfer edilmiş ancak Serie A'da sadece 2 gol atabilmişti. 
 

Andre Silva kimdir? Kaç yaşında?


Galatasaray'ın ilgilendiği Andre Silva'yı editörümü Sinan Yılmaz yorumladı. Yılmaz "Andre Silva genç ve çok potansiyelli bir golcüydü. Portekiz'de büyük bir çıkış yapmıştı ve geçen sezon 38 milyon euro gibi çok yüksek bir maliyetle Milan'a transfer olmuştu. Daha 22 yaşını doldurmuş değil. Buna karşın Milan yeniden yapılanan bir kulüptü. Bütün kadroyu baştan yarattılar ve o çalkantılı dönemde de Milan, bu genç forvet için iyi bir takım değildi. Zira sürekli oyuncular değişiyordu, sistem oturmuyordu, teknik direktör değişiklikleri yaşanıyordu ve o sırada Silva da kendisini gösterecek uygun ortamı bulamadı. Şimdi de Gonzalo Higuain'i aldılar ve Silva'yı kiralamayı düşünüyorlar. Andre Silva çok özellikli bir santrfor aslında her şeyden biraz yapabilen biri. Büyük bir patlama yapması da bekleniyordu ama onu henüz gerçekleştirmedi. Yine de ben Gomis yerine düşünülebilecek bir oyuncu olduğu kanaatindeyim. Belki onun kadar gol atamaz etrafındakilere Gomis'ten daha fazla destek verebilir." dedi.

.Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.