comScore

Galatasaray Galatasaray

GS Haber: Galatasaray Divan Başkanı'ndan Mustafa Cengiz iddiası

21 Mayıs 2018, Pazartesi 17:12
GS Haber: Galatasaray Divan Başkanı'ndan Mustafa Cengiz iddiası

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, GSTV'de yapılması planlanan başkanlar toplantısıyla ilgili ortaya attığı iddia dikkat çekti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da bir yandan da hafta sonunda yapılacak seçimlerle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Galatasaray'da başkan adaylarının GSTV'de hep birlikte programa katılacağı ve projelerini anlatacağı planlanmıştı. 
Eşren Hamacıoğlu yaptığı paylaşımda, "Galatasaray Başkan Adaylarını davet ettiğimiz panele katılamayacağını bildiren Sn. Mustafa Cengiz'in gerekli izni vermemesi sonucu GSTV'den canlı yayın olanağı kalmamıştır." dedi.

GSTV'DEN YALANLAMA GELDİ

GSTV'den yapılan açıklamada Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun iddiasının gerçeği yansıtmadığı ve söz konusu panelin yayınlanacağını duyurdu.

"Galatasaray Spor Kulübü Divan Başkanı sayın Eşref Hamamcıoğlu tarafından sosyal medyada iddia edilen "GS TV'ye canlı yayın bağlantısı için izin verilmediği" haberi asılsızdır. GS TV'ye sayın Başkan Mustafa Cengiz tarafından böyle bir talimat verilmemiştir. Galatasaray Başkan Adayları'nın Sait Halim Paşa Yalısı'nda bir araya geleceği panel bu akşam 21.30'da Galatasaray Televizyonu'ndan ve galatasaray.com'dan canlı olarak yayınlanacaktır."


Eşref Hamamcıoğlu'ndan GS TV'ye cevap


Öte yandan Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, GS TV'nin bu iddiasına twitter üzerinden cevap verdi. 

Sağduyu galip geldi diyen Hamamcıoğlu, "Twitter paylaşımımız öncesine kadar teyid alamadığımız; 16:30 itibarıyla tarafımıza ulaşan haber; Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi kararini gözden geçirerek, o saate kadar hiçbir teknik altyapı hazırlığı yapmadığı -ki bu hazırlıklar tarafımızca üstlenilmiştir-yayın akışında duyurmadığı Panel'in GSTV de canlı olarak yayınlanacağı bilgisi tarafımıza ulaşmıstır.  GSTV tarafından Twitter'de 17:19'da yapılan açıklama yanlış yönlendirmedir, gerçeği yansıtmamaktadır.

Divan Kurulu ( Tüzük madde 99 gereğince) Kulübün en yüksek danışma kurulu olup, GS Spor  Kulübü Yönetiminden bağımsız seçilen yegane tarafsız kuruldur. Divan Kurulu her türlü polemiğin dışındadır ve dışında kalmaya devam edecektir." ifadelerini içeren bir metin yayımladı.Galatasaray ile ilgili haberlere Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"