comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'ın Slaven Bilic kararı

21 Aralık 2017, Perşembe 20:42
Galatasaray'ın Slaven Bilic kararı

Teknik direktörlük koltuğu için Slaven Bilic ismini masaya yatıran Galatasaray yönetimi son kararını verdi.

FutbolArena Özel - Igor Tudor ile yollarını ayıran Galatasaray Kulübü'ne menajerler Slaven Bilic ismini önerdi. Ve son dönemde Bilic'in Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olacağı iddia ediliyordu.
 

Galatasaray, Slaven Bilic ile görüşecek mi?


Hırvat teknik adamda Galatasaray'da çalışmaya olumlu bakarken menajerlerin önerisi üzerine Bilic ismini masaya yatıran Galatasaray yönetimi kararını verdi. Galatasaray kulübü 2 önemli sebepten ötürü Slaven Bilic ismini gündeminden çıkardı.

Galatasaray'da Bilic'e 2 sebepten ötürü onay verilmedi:
1- Beşiktaş'ı çalıştırdığı dönemde Bilic'in imza attığı derbi istatistikleri hiç gündeme gelmeden adaylar arasından elenmesine neden oldu. Bilic'in aynı Tudor gibi Türkiye'de derbilerde başarısız olması nedeniyle Hırvat teknik adam alternatifler arasından çıkarıldı.

2- Kardeşi menajer olan Bilic'in, Beşiktaş'ta çalıştığı dönemde soru işaretli oyuncu transferlerine imza attığı iddia edilmişti.
 

Slaven Bilic, Galatasaray'a teknik direktör olur mu?


Öte yandan Hırvat basınına konuşan Slaven Bilic'in yardımcısı Nikola Jurcevic'e daha önce Türkiye'de Beşiktaş'ı çalıştıran Slaven Bilic'in Galatasaray'a gidip gitmeyeceği soruldu. Jurcevic ise, "Bu konuda konuşamam. Ancak siz bana Bilic'in daha önceden Beşiktaş'ı çalıştırıp şimdi Galatasaray'da görev alması halinde oluşabilecek tepkileri soruyorsanız o başka. Bunlar Türkiye'de kolay işler değil. Çünkü bir isim, kulüple özdeşleşebiliyor. Bu hem futbolcu, hem de teknik adamlar için geçerli. O ismi başka bir kulüpte gördüğünüz zaman insanlar tepki gösteriyor. Bu da takım üzerinde olumsuz bir hava yaratabilir" ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.