comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan PFDK'ya sert tepki! "Dalga geçmektir"

16 Mayıs 2019, Perşembe 20:40
Galatasaray'dan PFDK'ya sert tepki!

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'dan PFDK'nın Rizespor Başkanı Hasan Kartal için verdiği karara sert tepki geldi.

FutbolArena - Galatasaray'da Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'a verilen cezanın yankıları devam ediyor. 11 günlük hak mahrumiyeti cezasını az bulan Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sosyal medyadan sert bir tepki gösterdi.
 

Eşref Hamamcıoğlu'nun Hasan Kartal paylaşımı


Twitter adresinden mesaj yayınlayan Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, "PFDK'nin icraatlerine ve kıstaslarına akıl sır erdirmek mümkün değil. Sporda şiddet ve terörü tetikleyen bir “başkana” 11 gün hak mahrumiyeti vermek, spor camiasının aklıyla dalga geçmektir. Asıl bu gibi kararlar spora siyaset karıştırmaktadır. Ceza, suçla orantılı olmalıdır" dedi.

HASAN KARTAL: "MECAZEN SÖYLEDİM"
Cezanın açıklanmasının ardından TRT Spor'a bağlanan Rizespor Başkanı Hasan Kartal, "Silahımı getirin cümlesi mecazi anlamda kullanılmış bir şeydi. Bu hakeme tekrar görev verilirse çok yanlış olur. Federasyondan şüphe ederim. MHK'nın bunu yapacağını zannetmiyorum. Benzini döken hakemdi. Ben maçı kale arkasından seyrederim, aldığım cezanın bir anlamı yok. Serkan Çınar'ın art niyetli olduğundan son derece eminim." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.