comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'dan idari ibrasızlığın iptali için başvuru

16 Nisan 2019, Salı 16:46
Galatasaray'dan idari ibrasızlığın iptali için başvuru

Galatasaray Yönetimi, olağan genel kurulda alınan idari ibrasızlığın iptali için 26. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak iptal davası açtı.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda yönetim idari yönden ibra edilmemişti. Genel kurulda alınan karar sonrası mahkemeye başvuran ve ibrasızlık için tedbir kararı koyduran sarı kırmızılı yönetim, şimdi de idari ibrasızlığın iptali için mahkemeye başvuru yaptı. 

FutbolArena, 5 Nisan 2019'da Galatasaray yönetiminin idari ibrasızlık kararını mahkemeye taşıyarak iptal başvurusunda bulunacağını duyurmuştu. 
O HABER İÇİN TIKLAYIN!
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray'da idari ibrasızlık iptal edilecek mi?


5 Nisan tarihinde FutbolArena'nın özel haberi ile duyurduğu adımı Galatasaray Kulübü resmen attı. Sarı kırmızılı yönetim, idari ibrasızlığın çıktığı Olağan Mali Genel Kurulun iptali için yönetimi, bugün başvuruşunu yaptı. Galatasaray yönetimi 26. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak iptal davasını açtı.
 

Galatasaray'ın ibra mahkemesinde son durum


Sarı kırmızılı camiada yaşanan bu gelişme üzerine, Mustafa Cengiz ve yönetimine bir müjdeli haber daha geldi. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın da mali genel kurulda idari ibrasızlıkla alakalı 9.Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı ihtiyatlı tedbir talebi olumlu sonuçlandı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Galatasaray'ın idari ibrasızlık kararıyla ilgili mahkemeye yaptığı başvuru sonrası bu karara tedbir konuldu. Mahkemenin tedbir kararı sona erene kadar yönetimin seçime gitme zorunluluğu bulunmuyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)