comScore

Galatasaray Galatasaray

Mustafa Cengiz yönetiminden yeni dava! Hedef ibrasızlığın iptali

05 Nisan 2019, Cuma 23:03
Mustafa Cengiz yönetiminden yeni dava! Hedef ibrasızlığın iptali

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim, 15 gün içinde idari ibrasızlığın tamamen kaldırılması için mahkemeye başvuracak.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da ikinci dönemi idari yönden ibra edilmeyen Mustafa Cengiz ve beraberindeki yönetim kurulu tedbir kararı aldırarak mahkemede ilk zaferi kazandı. Galatasaray yönetimi, şimdi ibrasızlığı tamamen ortadan kalkması adına kolları sıvadı.
 

Galatasaray'da ibrasızlık kararı iptal olacak mı?


Sarı kırmızılılarda Mali Genel Kurulda yaşanan idari ibrasızlık kararına karşı Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay'ın mahkemeye başvurarak tedbir talepleri olumlu sonuçlandıktan sonra yeni bir dava için hazırlıklar başladı.

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin 15 gün içinde “ dari ibrasızlığın tamamen kaldırılması” için mahkemeye başvuracağı belirtildi. Sarı kırmızılı kulübün avukatlarının bu konu ve dosya üzerine önemli hazırlıklar yaptığı ifade edildi
 

Galatasaray'ın ibra mahkemesinde son durum


Sarı kırmızılı camiada yaşanan bu gelişme üzerine, Mustafa Cengiz ve yönetimine bir müjdeli haber daha geldi. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın da mali genel kurulda idari ibrasızlıkla alakalı 9.Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı ihtiyatlı tedbir talebi olumlu sonuçlandı
ŞİMDİ NE OLACAK?

Galatasaray'ın idari ibrasızlık kararıyla ilgili mahkemeye yaptığı başvuru sonrası bu karara tedbir konuldu. Mahkemenin tedbir kararı sona erene kadar yönetimin seçime gitme zorunluluğu bulunmuyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)