comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da sol bek transferinde B planı

28 Eylül 2017, Perşembe 23:49
Galatasaray'da sol bek transferinde B planı

Galatasaray sol bek için Kwadwo Asamoah'ı düşünürken B planı da hazır.

FutbolArena Özel - Galatasaray sezon başında en çok peşinden koştuğu isimlerden biri olan Kwadwo Asamoah'ı transfer edememişti. Juventus'un satmadığı tecrübeli oyuncunun sezon sonunda sözleşmesi biterken Galatasaray yıldız oyuncuyu devre arasında da transfer etmeyi deneyecek. Asamoah transferi olmazsa sezon sonu Sevilla'dan dönmesi beklenen Lionel Carole'de planlar içerisinmde...


Galatasaray Asamoah'ı devre arasında mı alacak?


Asamoah'ı transfer edemeyince uygun bir ücret karşılığında Iasmin Latovlevici'yi alan Galatasaray o bölgede alternatif olarak Martin Lİnnes'i de kullanıyor.

Yine de şampiyonluğu şansa bırakmak istemeyen Galatasaray yönetimi devre arasında Asamoah'ı transfer edebilmek için 1.5-2 milyon euro arasında bir bonservis bedeli ödeyecek. 
Asamoah'ın sözleşmesi biterse boşta kalacağı ve Galatasaray dışında takımların da yıldız isme talip olacağı düşünülüyor. Bu yüzden Galatasaray az da olsa bir bonservis bedeli ödeyip transferi bitirmek için kararlı.


Lionel Carole Galatasaray'a dönecek mi?


Öte yandan Galatasaray'ın sezon başında Sevilla'ya kiraladığı Lionel Carole da mercek altına alınıyor. Galatasaray'ın Fransız oyuncudan Bruma gibi İspanya'da bir yıl futbol oynayıp geri dönünce faydalanma ihtimalini de düşünüyor. 

Bilindiği üzere Bruma, İspanyol ekibi Real Sociedad'ta bir yıl kiralık oynamış ve ardından Galatasaray'da fark yaratmıştı. 

Carole'un da aynı tecrübeyi yaşayabileceğini düşünen Galatasaray yönetimi Fransız sol beki yakından takip ediyor. Sevilla'nın Carole'u satın alma opsiyonu olsa da, bu opsiyon kullanılmazsa Carole geri dönecek ve gelecek sezon kadroda değerlendirilecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)