comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da başkan adaylarının açıklamaları

08 Haziran 2021, Salı 08:41
Galatasaray'da başkan adaylarının açıklamaları

Galatasaray'da seçim öncesi başkan adaylarının son açıklamalarını derledik.

FutbolArena - Galatasaray'da 19 Haziran'da gerçekleştirilecek seçim öncesi başkan adaylarının çalışmaları devam ederken son açıklamalarından dikkat çeken bölümleri derledik. Sarı kırmızılılarda 5 adayın yarışacağı seçim öncesi son açıklamalar haberimizde.

İBRAHİM ÖZDEMİR: "FATİH TERİM BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR" (CUMHURİYET GAZETESİ)
"Galatasaray'ın problemleri var ama imkânları da var. Biz Galatasaray'ın problemlerini bile bile, söyleye söyleye ve bunlara çözüm üreterek, belli süre içinde neler yapacağımızı planlayarak geldik. Tartışılmayacak kadro bizde. Fatih Terim üzerinden bir oy devşirme mi söz konusu? Biz yönetime gelirsek, tabii ki Fatih Terim'le konuşacağız, asgari müştereklerde birleşirsek Fatih Terim bizim göz bebeğimizdir, değerimizdir, neden çalışmayalım. Falcao'ya nam olsun diye Galatasaray'ın kasasından her sene 7 milyon Avro ödüyoruz. Bu akıllı bir şey mi, Galatasaray'a katkı mı yoksa Galatasaray'a ihanet mi? Diagne'ye 13 milyon Avro verdik sadece bonservis... Bunun hesabını kimse vermiyor, bunun hesabının sorulması lazım."

BURAK ELMAS: "TEK ADAYIM FATİH TERİM" (SPOR ARENA)

"Fatih Hoca çok önemli değer olduğu için önde yer alıyor. G.Saray'ın bu kadar büyük problemleri, seçim kriterlerinde önde olması gerekirken maalesef popülarite sebebi ile Fatih Hoca'yı ön plana çıkaran bir durum var. Ben bundan sonraki süreçte bu sorulara cevap vermeyeceğim. Arzum çok net. Bu konu daha fazla tartışılmamalı. Hem Fatih Terim'e hem de Galatasaray'a saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Stat isim hakkı sponsorluğu için 4 firma ile ön görüşme yaptık, onay aldık. Ancak isim vermek etik olmaz. Afrika'da kulüp satın alma düşüncemiz var. Önemli Avrupa kulüplerinin ön anlaşma yaptığı takımlarla görüşmeler yaptık. Avrupa'da birkaç kulüple iş birliği anlaşması için görüştük."

YİĞİT ŞARDAN: "FATİH HOCANIN PAÇASINA TUTUNMASINLAR" (SÖZCÜ)

"Açıkça söylüyorum, artık Fatih Hoca'nın paçasına tutunmayı bıraksınlar. Fatih Hoca üzerinden de prim yapmasınlar. Kendi ayakları üzerinde Galatasaray başkanlığı için yürüsünler. Başlarına gelecek en kötü şey kapıdan dönmektir. Nasılsa biri bu kapıdan girecek ve Galatasaray'a hizmet edecektir. Sen yarın Fatih Hoca'ya bu kadar tutunarak o makama yürürsen resmen sen başkan olabilirsin ama fiilen Fatih Terim başkandır. 38 senelik iş hayatımda yaptığım şey marka yönetmektir. Galatasaray, THY ile Türkiye'nin en önemli markalarından biri. Bu markayı yönetmek bizim işimiz. 50 senedir herkesin arkasından eleştiriler herkesin arkasından karalama var. Galatasaray'ın hastalığına doğru teşhis konması lazım."

METİN ÖZTÜRK: "MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRECEK TEK KİŞİ FATİH TERİM" (FANATİK)

"Yangına müdahale etmemiz gerekiyor. Yangınımız da Şampiyonlar Ligi... Üç tane ön eleme oynayacağız. Şampiyonlar Ligi'ne katılırsak mucize olur. Bu mucizeyi de gerçekleştirecek bir kişi var. O da Fatih Terim. 12 tane futbolcun gitmiş. Yerlerini doldurman lazım. Gecikmiş vergi borçları, kulüpte çalışanların maaşları var... Şampiyonlar Ligi'ne giremezsek kâbusu görürüz. En az 500- 600 milyon TL gerekecektir. Seçilirsem, camia başkan görmeyecek bir kere. Biz 44 kişilik bir ekip, 60kişilik komite ile geliyoruz. Galatasaray'ın işçisiyim, generalliğine talip değilim. Bir takım oyunudur bu. Takım oyunu ile oynarsanız hep kazanırsınız."

EŞREF HAMAMCIOĞLU: "OYUNUN KURALINI BEN KOYARIM" (SABAH)

"Keşke Mustafa Cengiz de aday olsaydı... Üç senenin hesabını genel kurulda görmeliydi. 2.1 milyar TL borcu yönetmek gerek. 2-3 sene içinde mali dengeyi sağlayacağız. Fatih Terim ile çalışmam' demedim. Hâlâ övündüğümüz, mirasını yediğimiz UEFA Kupası'nın mimarı Fatih Hoca... Camianın yaşayan en önemli futbol aklı. Bundan faydalanmamak aptallıktır, neden macera arayayım? Ama oyunun kuralını da ben koyarım. 'Hocam bütçe bu, altyapı ve gençlere yatırım yapacağız. Var mısın?' diyerek vizyonumuzu anlatacağız, iyi bir Galatasaraylı olan Fatih Hoca da 'varım' diyecektir diye düşünüyorum."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!