comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Lisesi'nde müdür krizi çözüldü! Divan Başkanı açıkladı

11 Eylül 2019, Çarşamba 14:21
Galatasaray Lisesi'nde müdür krizi çözüldü! Divan Başkanı açıkladı

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi'ne atanan Vahdettin Engin hakkında konuştu.

FutbolArena - Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı kırmızılı kulübün lisesine atanan Vahdettin Engin ile ilgili tartışmalar hakkında açıklamada bulundu. Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, toplantı öncesi eleştirilerin, camianın hedefinde olan Galatasaray Lisesi Müdürü Prof.Dr.Vahdettin Engin'i ziyaret ettiğini açıkladı. Hamamcıoğlu, yaptığı ziyarette camiadaki tansiyonu düşürmek ve Galatasaray'ın zarar görmemesi adına müdür Prof.Dr.Vahdettin Engin ile aldıkları kararı ilk kez açıkladı.

"ADİL OLMAYAN CEZALARLA KARŞI KARŞIYAYIZ"
"PFDK, ahbap çavuş ilişkisiyle kurulmuş durumda. PFDK, TFF'nin şu anda yumuşak karnıdır. Tek aday olarak TFF Başkanı seçilen kişi, Fatih Terim ile geçmişte yaşanan federasyon sorunlarıyla ilgili Galatasaray üzerinden mi hesaplaşmak istiyor? Sporun barış ve kardeşlik olması gerektiğini ve buna tüm paydaşların çaba göstermesi gerektiğine inanıyorum. Adil olmayan cezalarla hiçbir yere varamayız. Bu konuda kurumsal olarak gösterilecek her tepkinin arkasında olacağız. Bu davranışlara karşı tepkisiz kalınmamalı."

"GALATASARAY LİSESİ MÜDÜRÜ, YÖNETİM KURULU TOPLANTILARINA KATILMAYACAK"

"Galatasaray, Galatasaray Lisesi'nde kurulmuştur ve buradan gelen iradeyle yürütülmektedir. Galatasaray Lisesi'nin müdürü, Galatasaray Üniversitesi tarafından Milli Eğitim'e önerisiyle atanır. Milli Eğitim bu ismi uygun bulmazsa atayamayabilir. Galatasaray Lisesi ile yönetimi arasında sembolik bir sorumluluk vardır. Galatasaray Lisesi sıradışı bir lisedir. Türkiye'de birçok kuruma örnek olmuş, eğitim seviyesi yüksek bir lisedir. Bu atamayı önerenler, inceleyip kabul edip onaylayanlar bunu yaparken Galatasaray'ın içerisinde polemik olacağını bilerek yapmışlardır. Hoş olmayan, alışılmayan bir atama olmuştur. Belirli kişi ve kurumların amaçlarına hizmet etmeden birlikte olmamız gerekiyor. Sağduyulu davranmamız gerekiyor. Bununla ilgili bir girişimde bulunduk. Lise müdürümüzü ziyaret ettik ve sadece eğitime odaklanmasını istedik. Kendisine, Galatasaray Lisesi'ni sadece kurumsal noktalarda temsil etmesini ve doğal üyesi olduğu yönetim kurulu ile divan kurulu toplantılarına katılmaması teklifinde bulunduk. Galatasaray Lisesi Müdürü'nün kulübü temsil edeceği yerlerde kendisinin atayacağı Galatasaraylı birinin vekalet etmesini istedik ve kendisi de bunu kabul etti."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)