comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Divan Kurulu Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu kimdir?

14 Şubat 2018, Çarşamba 19:25
Galatasaray Divan Kurulu Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu kimdir?

Galatasaray'ın Şubat ayı olağan divan kurulu gerçekleştirilirken divanda Eşref Hamamcıoğlu, Nisan ayında divan kurulu başkanlığına aday olacağını açıkladı. Peki, Eşref Hamamcıoğlu kimdir?

FutbolArena - Galatasaray'da gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında ,Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Eşref Hamamcıoğlu, Nisan ayında Divan Kurulu Başkanlığına aday olacağını açıkladı.


Eşref Hamamcıoğlu'nun adaylık açıklaması


Eşref Hamamcıoğlu yaptığı açıklamada "Aday olmaya karar verdim. Bundan sonraki süreçte gerek kendimi, gerek takım arkadaşlarımı tanıtmak ve adaylığımın nedenlerini anlatmak için teamül içinde olacağız" ifadelerini kullandı.


Eşref Hamamcıoğlu yaşı, işi, kariyeri ve eğitim bilgileri


Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul'da doğdu. 1975 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında Sorbonne Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. 1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları arasında Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak görev yaptı. Ayrıca 1994-1998 yılları arasında Sayın Duygun Yarsuvat ve merhum Anıl Büyükeroğlu, başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002 döneminde Sayın Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü'nde Muhasip üye olarak çalışmıştır. Türk-Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD, Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesidir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. 
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)