comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray başkanı Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Yaşı, eğitimi, mesleği...

19 Haziran 2021, Cumartesi 22:39
Galatasaray başkanı Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Yaşı, eğitimi, mesleği...

Galatasaray'da seçimi 2. sırada tamamlayan Eşref Hamamcıoğlu hakkında merak edilen bilgileri haberimizde derledik.

FutbolArena - Galatasaray'da gerçekeleşen seçimli genel kurulda Eşref Hamamcıoğlu az farkla 2. oldu. Galatasaray Divan Başkanlığı görevinden ayrılarak aday olan Eşref Hamamcıoğlu, 5 adayın katıldığı başkanlık yarışını 2. sırada bitirdi. Galatasaray başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu hakkında merak edilen bilgileri haberimizde derledik.
 

Eşref Hamamcıoğlu'nun kariyeri (Galatasaray Lisesi bilgisi)


Galatasaray resmi sitesinde yer alan Eşref Hamamcıoğlu'nun özgeçmişi şu şekilde:

Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul doğumludur. 1975 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında Sorbonne 'Üniversitesi İşletme Bölümü'nü bitirdi.
1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'e bağlı grup şirketlerinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1992-2012 yılları arasında Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak görev yapmıştır.

EŞREF HAMAMCIOĞLU'NUN GALATASARAY YÖNETİCİLİKLERİ

1994-1998 yılları arasında Duygun Yarsuvat ve merhum Anıl Büyükeroğlu, başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002 döneminde Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü'nde Muhasip üye olarak çalışmıştır.

Türk-Fransız Ticaret Derneği, TÜSİAD, Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesidir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. 

EŞREF HAMAMCIOĞLU'NUN LİSTESİ

Asil: Osman Kocaman, Tuncer Hunca, Hayri Gürkan Eliçin, Ahmet Arif Bağlıca, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Cenk Nuri Soyer, Cevat Genç, Ahmet Yavuz, Ecem Tezel Aldanmaz.

Yedek: Mehmet Emre Mısırlı, Emin Tan Bilge, Murat Karaman, Şükran Pelin Öztekin, Yusuf Mutlu Yıldız.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"