comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Başkanı Adayı Adnan Öztürk söz alacak

29 Kasım 2017, Çarşamba 14:19
Galatasaray Başkanı Adayı Adnan Öztürk söz alacak

Galatasaray'da Başkan Adayı Adnan Öztürk, Olağanüstü Mali Genel Kurulu'nda söz alacak

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın Mayıs ayında gerçekleşecek olan genel kurulda adaylığını açıklayan Öztürk, Genel kurul üyelerine yönelik bu toplantıda konuşma yapacak.
 

Galatasaray'da Adnan Öztürk, kongrede ne konuşacak?


Adnan Öztürk'ün özellikle Riva arazisinin geliri başta olmak üzere, bu sezon yapılan transfer harcamaları nedeniyle Başkan Dursun Özbek ve yönetimi eleştireceği öğrenildi.

Başkan adayı Adnan Öztürk'ün sarı kırmızılı kulübün artan borç miktarı nedeniyle mali konularda bilgiler verip Özbek yönetimini hedef alacağı belirtiliyor


Adnan Öztürk'ün Dursun Özbek'e ilişkin sözleri


Galatasaray'ın eski 2. Başkanı Adnan Öztürk 29 Nisan 2017 tarihinde FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulunmuştu. Öztürk röportajda Dursun Özbek yönetimini hedef alan sözler sarfetmişti.

"GALATASARAY'IN GENLERİ VE DNA'LARI İLE OYNANIYOR"

"Galatasaray'ın genleri ile oynandığını düşünüyorum. Çünkü bakın, Galatasaray'daki en yüksek makam Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığıdır. Galatasaray Spor Kulübü başkanının görevi de, Galatasaray'ın tüm değerlerine sahip çıkmaktır. Galatasaray Spor Kulübü başkanının da üstünde bir olgu vardır. Bu da Galatasaray'ın, DNA'sı ve genleridir, Galatasaray'ın duruşudur. Eğer DNA'nız bozulursa, eğer yapısal taşlarınızı yerinizden oynatırsanız camia ondan sonra toparlanamaz, tamamı ile şekil değiştirir. Bunun sonucunda Galatasaray, bildiğimiz Galatasaray olmaz. Dolayısı ile ben ilk olarak buna dikkat çekmek istiyorum.

"HİÇBİRİ GÖZÜMDEN KAÇMIYOR"

Bakın, biz her zaman Galatasaraylılar olarak, diplomasi ile, nezaketle, birbirimize olan sevgi ve saygı ile ve belli bir hiyerarşiyle camiayı yönettiğimize inanarak büyüdük. Özellikle son günlerde eleştirdi diye son günlerde disiplin kuruluna vermeler, kürsüdeki konuşma yapanları disiplin kuruluna sevk etmeler, bazı siyasi söylemleri statlara indirmeye çalışmalar, bütün bunların hiçbiri gözümden kaçmıyor. Bunların hiçbiri benim kabul edebilceğim bir şey değil.

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)