comScore

Galatasaray Galatasaray

Fatih Terim'e istifa çağrısı! "Zamanı geldi"

08 Ekim 2019, Salı 11:38
Fatih Terim'e istifa çağrısı!

Spoe yorumcusu Hıncal Uluç, Fatih Terim'in istifa etmesi gerektiğini dile getirdi.

FutbolArena - Süper Lig'de Gençlerbirliği ile deplasmanda golsüz berabere kalan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim de eleştirilerin odak noktası haline gelmeye başladı. Spor yorumcusu Hıncal Uluç, Terim'in istifa etmesi gerektiğini dile getirerek tecrübeli teknik adama çağrıda bulundu. Sabah Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Uluç'un yazısından bir bölüm:

"FATİH TERİM'İN İSTİFA ZAMANI"
"Maç başı ortalama 2'den düzineyle gol yiyen Gençler kalesine Galatasaray, koskoca Galatasaray, Aslan Galatasaray 1, yazı ile "tek bir" isabetli şut atmış. Maç boyu toplam şutu da 6! (Altı).. Sonuncu Gençlerbirliği 9'u isabetli, tam 20 (yirmi) şut atarken.. Sebep. Fatih Terim'in o utanç verici, futbol oynamayı değil, oynatmamayı esas alan, "Yenemiyorsan yenilme" taktiğinde, gol için oynamak, şut atmak için oyun kurmak yok ki! "Düzine ile gol yiyen lig sonuncusuna 90 dakikada tek isabetli şut.." Sadece bu "utanç" istatistiği benim bildiğim Fatih Terim'in istifası için yeterdi. Ben oyunu okumayı unuttum. Maçlara yanlış anlarda, yanlış değişikliklerle müdahale ettim" demeyen, diyemeyen Fatih Terim'in istifa zamanı çünkü."

"GALATASARAY'IN LİDERİ SELÇUK'TU"

"Galatasaray'a bir lider lazım şimdi. Fenerbahçe o lideri bulmak için Emre'yi transfer etti. O lideri bulmak için Volkan'ı, Ersun'un yanına aldı. Galatasaray'ın lideri ve kaptanıydı Selçuk.. Fatih Terim öldürdü, yok etti. Buna rağmen nasıl bir lider olduğunu, Terim'in onu mecburen oynattığı Gençler maçında da gösterdi. Mecburen.. Çünkü, Seri son anda hastalanınca, Selçuk 42 gün sonra forma giydi. O, Terim'in yok etmek için her şeyi yaptığı Selçuk gene de lider oldu, Galatasaray'a.. Takımı içerden yöneten, oyunu kuran, kanatlara yayan adamdı.. Ama Terim onu gene oyundan aldı."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"