comScore

Galatasaray Galatasaray

Eşref Hamamcıoğlu'ndan yönetime: "Acemilik"

16 Ekim 2019, Çarşamba 16:07
Eşref Hamamcıoğlu'ndan yönetime:

Galatasaray Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, yönetimin yaptığı istifa çağrısına yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray'da yönetim ile divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu arasındaki gerginlik devam ediyor. Sarı kırmızılı yönetim, resmi internet sitesi aracılığıyla Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet etmişti. Konuyla ilgili FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulunan Eşref Hamamcıoğlu, yönetimin açıklamasını "acemilik" olarak değerlendirdi.

"CAMİADA İNFİAL VAR"
Galatasaray yönetim kurulunun istifaya davet ettiği Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'ndan yanıt geldi.

Kulüp resmi sitesinden yapılan açıklamayı 'acemilik' olarak değerlendiren Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, FutbolArena'ya değerlendirmede bulunarak, "Bu durumu divan kurulumuz ile değerlendiriyoruz. Galatasaray'a zarar vermeyecek şekilde hareket etmek istiyoruz. Yapılan acemiliklere hemen reaksiyon vermemek lazım. Galatasaray camiasında infial var. Çok sayıda telefon, mail alıyoruz. Önce camia içinde sükuneti sağlamalıyız. Daha sonra gereken yanıtı veririz" dedi.

GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI

"9 Ekim 2019 tarihinde yapılan Divan Kurulu Toplantısı'nda Divan Kurulu Başkanı Sayın Eşref Hamamcıoğlu tarafından, Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz'e hitaben; doğruyu söylemeyen, ciddiyetsiz, Galatasaray'dan faydalanan, temsil becerisine sahip olmayan, marka değerini yıpratan; yine Başkanımız ve Yönetim Kurulumuza hitaben “Hadlerini bilecekler” ifadeleri kullanılmış, Denetim Kurulu ise tetikçilikle suçlanmıştır.

Marka değerinin yıpratıldığından şikayetçi olan Divan Kurulu Başkanı'nın, son iki yılın şampiyonu, son 10 yıldan bu yana ilk defa iki yıl üst üste kar açıklayan kulübümüzün uçuruma gittiğini, yine Başkanımızı camiayı bölmek ile suçlayarak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin bir kısmının da kendisi gibi düşündüğünü söylemesi ve bu şekilde Yönetim Kurulu ve diğer kurullar arasına nifak sokma ve yönetimi bölme çabası da ibretliktir.Divan Başkanı'nın yaptığı bu tarihi yanlıştan dönmesini umarak ani bir reaksiyon vermek yerine bir süre beklemeyi tercih ettik. Ancak bu konuda herhangi bir düzeltme çabası göstermek bir tarafa, iki gün sonra kurucumuz merhum Ali Sami Yen'in kabri başında Sayın Hamamcıoğlu'nun nezaket dışı davranışına şahit olduk.

Daha önce, Divan Kurulu toplantılarında yönetimimize karşı yaptığı haksız konuşmaları için 14 Ocak 2019 tarihinde kendisini bir yazı ile uyarmamıza rağmen (uyarı yazımızın Divan Kurulu toplantılarında okunmasından ısrarla imtina edilmiştir) hem Başkanlık makamının kutsallığından, yüceliğinden, saygı gösterilmesi gerekliliğinden bahsedip hem de muhalefet lideri gibi, genel kurul tarafından seçilmiş Başkan ve Yönetim Kurulu'na karşı hakarete varan söylemlerine devam eden, sürekli rol çalma görüntüsü veren Divan Kurulu Başkanı her açıdan kulübümüze zarar verdiği gibi meşruiyetini de yitirmiştir.  

Bu nedenlerden dolayı, Yönetim Kurulu olarak Divan Kurulu Başkanı Sayın Eşref Hamamcıoğlu'nu istifaya davet ediyoruz."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"