comScore

Galatasaray Galatasaray

Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray'da yeni başkan adayı

08 Nisan 2021, Perşembe 11:01
Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Galatasaray'da yeni başkan adayı

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu, sarı kırmızılı kulübün başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Eşref Hamamcıoğlu kimdir, Eşref Hamamcıoğlu kaç yaşında, Eşref Hamamcıoğlu liseli mi gibi soruların yanıtları haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray'da başkanlık seçimleri öncesi yeni bir isim daha adaylığını resmen açıkladı. Galatasaray Divan Başkanı olan Eşref Hamamcıoğlu, başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurdu. 

Sosyal medya hesaplarında yayınlanan bir video ile yapılan açıklamada, Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray camiasının ihtiyaç duyduğu iradeyi yerine getirmek için sorumluluk almaya hazır olduğunu ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı'na adaylığını koyduğunu belirtti. Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray'da farklı düşünceleri de önemle dikkate alarak, sevgiyi, saygıyı, birlik ve beraberliği, camia içi barışı tesis etmek, amatör şubelere ve amatör sporculara önem vererek her dalda sportif başarı elde etmek, dengeli ve bağımsız bir mali yapı ile ekonomik olarak düze çıkmak için genç değerleri de içine alan, deneyimli, olgun ve dinamik bir ekiple yola çıktıklarının altını çizdi.
Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray başkanlığına seçilmesi halinde; 

Spor dünyasında Galatasaray aleyhine oluşturulmaya çalışılan haksız düzene çok kararlı bir şekilde karşı durulacağını, oynanmaya çalışılan oyunları sadece izleyen taraf olmayacaklarını,
Finansalanlaşma ve düzenlemelerin Galatasaray çıkarları doğrultusunda yeniden gözden geçirileceğini,

Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin tek taraflı, haksız bir şekilde borçlandırılmasının durdurulacağını,

Galatasaray Spor Kulübü'nün kolektif mülkiyetinin devam ettirileceğini,

Sportif başarıya bağlı olmadan, çağdaş gelir getirici çalışmalarla Galatasaray markasının her anlamda daha da değerli kılınmasını hedeflediklerini,

Kurumsal iletişime daha fazla önem verileceğini ve itibarlı bir temsiliyet ortaya koyulacağını,

Galatasaray'ın tüm değerleriyle birlikte açıklık, netlik, kesinlik, tutarlılık ve itibar odaklı çalışılacağını ve Galatasaray'ın saygın kimliğinin tekrar sağlanacağını özellikle vurguladı.

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray'ın zengin insan kaynakları potansiyeli içinden göreve talip olan, kendi alanlarında yetkin ekip arkadaşlarını önümüzdeki günlerde teker teker tanıtacağını ve Galatasaray'ın ihtiyaç duyduğu çözümlerin yanı sıra, çağdaş ve yenilikçi projelerin de somut bir şekilde ayrıca ortaya konulacağını belirtti.

“GALATASARAY'A GÜVEN” sloganı ile seçim kampanyasını başlatan  Eşref Hamamcıoğlu, 540 yıllık kökleşmiş bir kültür ve geleneğin içinden doğmuş, 115 yıllık değerli geçmişi olan GALATASARAY SPOR KULÜBÜ'NÜN aşılamayacak hiçbir sorununun olamayacağına inanıyor.


Eşref Hamamcıoğlu kimdir?


Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığı için adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu, 1954 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nin 1974 mezunları arasında yer alan Hamamcıoğlu, 1980 yılında Sorbonne Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladı.

Çalışma hayatına hizmet sektörüyle başlayan Hamamcıoğlu, 1981 ile 1992 arasında
Tekfen Holding'e bağlı şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 1991-2011 yılları arasında ise, Sodexo'da Kurucu Genel Müdür ve CEO olarak çalışmalar yaptı. 2012 yılından bu yana kendisine ait UP Danışmanlık ve Optimal Yiyecek & İçecek Çözümleri A.Ş. şirketleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Hamamcıoğlu, 1994-1998 yılları arasında Duygun Yarsuvat ve Anıl Büyükeroğlu'nun başkanlıklarında Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu'nda ve 2001-2002'de Mehmet Cansun'un başkanlık döneminde Muhasip Üye olarak görev yaptı.

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray Eğitim Vakfı (GEV) ve 2017-2019 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak da hizmet verdiği Galatasaray Yardımlaşma Vakfı'na (GSYV) Mütevelli Üye olarak destek ve katkı sunmaya devam ediyor. Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu 2018'de yapılan seçimden bu yana Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı görevini üstleniyordu. 

Fransızca ve İngilizce bilen Eşref Hamamcıoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"