comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer Haberleri: Jose Antonio Reyes harekatı

03 Haziran 2016, Cuma 10:13
Galatasaray Transfer Haberleri: Jose Antonio Reyes harekatı

Galatasaray'ın sözleşmesi elinde olan Reyes ile ilgilendiği ve bu transferi bir an evvel bitirmek istediği iddia edildi.

FutbolArena - Gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'ın Sevilla'dan ayrıldığını açıklayan Jose Antonio Reyes ile ilgilendiği iddia edildi. Sarı kırmızılıların bu transferi bir an önce bitirmek istediği öne sürüldü.


Galatasaray, Reyes'i transfer edecek mi?


Fanatik'in haberine göre; 5 yıldır Galatasaray'ın hayallerini süsleyen Jose Antonio Reyes, Florya'ya hiç bu kadar yakın olmamıştı! 3 yıldır üst üste UEFA Kupası'nı kaldırdığı Sevilla ile önceki akşam yollarını ayıran İspanyol yıldıza, kulüp tarafından teşekkür edildi. Galatasaray cephesi, boşa çıkan Reyes konusundaki bu fırsatı iyi değerlendirip, elini çabuk tutmak istiyor. Sarı-Kırmızılılar, 32 yaşındaki oyuncu için operasyonu başlatıp, senelik 3 milyon Euro teklif etmeye hazırlanıyor. Transfer gerçekleşirse, hedefte Podolski, Reyes, Sneijder ve Sinan Gümüş'ten oluşan bir hücum hattı yaratmak var. Hatta bir de golcü alınıp, Sinan'ın alternatif olarak kullanılması, Reyes ile Podolski'nin kanatlarda görev alması da seçenekler arasında.

Reyes'in transferini cazip kılan en önemli detaylardan biri, bonservis bedeli ödenmeyecek olması. Kontratı bittiği için imza parası talep edecek olan İspanyol yıldıza, bu teklifin de tıpkı Sneijder'de olduğu gibi taksitler halinde yapılması düşünülüyor. Örneğin 3 milyon Euro imza parası istenirse, bu bedel 3'e bölünecek ve garanti paraya 1 milyon Euro daha eklenmiş olacak. Böylece Reyes'in senelik maliyeti maçbaşı hariç 4 milyon Euro'ya çıkacak, 3 yıllık kontrat yapılırsa 12 milyon Euro'yu bulacak.

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.