comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Haberleri: Hıncal Uluç'tan Serdar Aziz ile ilgili skandal yazı

28 Haziran 2016, Salı 13:03
Galatasaray Haberleri: Hıncal Uluç'tan Serdar Aziz ile ilgili skandal yazı

Hıncal Uluç, Galatasaray'ın Serdar Aziz transferinde hem isim hem maliyet açısından 12'den vurduğunu yazarak şaşkınlık yarattı. Uluç'a göre Galatasaray, UEFA karşısında Serdar Aziz'i transfer ederek güçlü konuma geçti. Uluç'un yazısıysa eksik bilgilere dayanıyor.

FutbolArena - Galatasaray, Bursaspor'dan Serdar Aziz'i transfer etti maliyeti oldu! UEFA sürecini yakından bilenler ve maliyet hesabı yapanlar transfer maliyetlerinin kulüp asçısından skandal olduğunu düşünürken böyle düşünmeyen yazarlar var.

Bu isimlerden biri de Hıncal Uluç, Serdar Aziz transferiyle Galatasaray'ın hem kadro hem de maliyetler bakımından UEFA karısında güçlü konuma geçtiğini savundu. 
Hıncal Uluç, Galatasaray'ın Serdar Aziz transferinin her açıdan doğru olduğunu savunurken eksik bilgilerle transferin olumlu olduğunu anlatı. 

HINCAL ULUÇ NE YAZDI? 

“Galatasaray ülkenin en iyi stoperini alarak, üstelik onun baş rakiplere gitmesine engel olmuştur bir..

UEFA kararı gereği, kadrosunu yarı yarıya küçültmesi gereğine de uygun davranıp, üç verip, bir almıştır, iki..

Giden üçe sözleşme gereği vereceği toplam para, Serdar Aziz'e verilenin iki katıdır. Yani tasarruf da edilmiştir, üç.

Daha ne olsun?.”

İŞTE OLANLAR!
Hıncal Uluç, yazısını “Daha ne olsun?.” diye bitirdi ama maliyetler açısından eksik bilgilerle transferi savundu.

BİRİNCİ TEZ

“UEFA kararı gereği, kadrosunu yarı yarıya küçültmesi gereğine de uygun davranış, üç verip, bir almıştır, iki..” 

Uluç'un ilk tezinde doğruluk payı var. Galatasaray'ın kadroda daralmaya gitmesi gerekiyor ama UEFA'nın esas isteği kadrodaki daralmayla birlikte maliyetinin aşağı çekilmesi. Galatasaray 3 oyuncu verip bir oyuncu aldı ama artı 4,5 milyon Euro da bonservis ödedi.

İKİNCİ TEZ

“Giden üçe sözleşme gereği vereceği toplam para, Serdar Aziz'e verilenin iki katıdır. Yani tasarruf da edilmiştir, üç.”

Deneyimli yazar Uluç'un skandal olarak değerlendirilebilecek diğer tezi de burası. Çünkü, Galatasaray'ın bu transferle büyük bir tasarruf yaptığını yazan Hıncal Uluç, yanılgıya düştü.

Şöyle: 

Galatasaray'ın 4,5 milyon Euro artı Serdar Aziz'e karşılık verdiği Bilal Kısa, Sercan Yıldırım ve Furkan Özçal'ın 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyordu. Ve Galatasaray eğer bu üç oyuncuyu bu sezon elinde tutsaydı toplam 2,1 milyon Euro garanti para verecekti.

Serdar Aziz'e ise yıl başına 2 milyon Euro garanti para vercek. Uluç'un dediği gibi “Giden üçe sözleşme gereği vereceği toplam para, Serdar Aziz'e verilenin iki katıdır” değil. Sadece 100 bin Euro eksik. Ayrıca Galatasaray, Serdar Aziz'le 4 yıllık sözleşme yaparak toplam 8 milyon Euro garanti paranın altına imza attı.

Haber: Aydın Cingöz

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.