comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Flaş! 'Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında soruşturma açıldı'

31 Ocak 2017, Salı 21:17
Flaş! 'Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında soruşturma açıldı'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında 6222'yi ihlalden soruşturma açıldığı iddia edildi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında gündemi sallayacak bir iddia ortaya atıldı. 

Gazeteci Hıncal Uluç, haftanın olayı olarak Aziz Yıldırım hakkında 6222'yi ihlalden soruşturma açıldığını söyledi. 
 

Hıncal Uluç'tan Aziz Yıldırım hakkında soruşturma açıldı iddiası


Gazeteci Hıncal Uluç, 31 Ocak Pazartesi günü A Spor'da katıldığı programda kendisine yöneltilen haftanın olayıyla ilgili soruda çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. 
Uluç, "Aziz Yıldırım hakkında 6222 uygulanmaya başladı ve soruşturma açıldı. Haftanın olayı benim için budur. İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan'ın talimatıyla Aziz Yıldırım için 6222'yi ihlalden soruşturma açıldı. Bugün geldi bu haber ve asıl şaşıracağınız şeyi söyleyeyim. Bu soruşturma 17 Ocak 2017 tarihinde açıldı. Yani 2 hafta önce bugün! Bu savcılar uyuyor mu? Bundan daha büyük tahrik olur mu dediğimiz dün sayın başsavcımızın talimatıyla 6222'yi ihlalden soruşturma açılmış ve derhal o gün İstanbul adliyesinde görülmüş. Suç yeri Kadıköy'de olduğu için davanın Anadolu adliyesine sevk edilmesine karar verilmiş. Şu anda 6222 ihlalden Aziz Yıldırım dosyası Anadolu adliyesinde." diye konuştu. 

SÖZLERİNİN DEVAMI...

"Şimdi mesele şu, Aziz Yıldırım artık meydanın boş olmadığını görecek. Başka önemli yanı daha var. Birincisi, Fenerbahçe başkanı hakkında futbolda, sporda, şiddeti önleme yasasını ihlalden soruşturma açılıyor ve Türk basınında kimsenin haberi yok. Ben bugün açıklıyorum ve Aziz Yıldırım hakkında artık 6222'yi ihlalden soruşturma açıldı."

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)