comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe yönetimi iki yıldızı gözden çıkardı

09 Eylül 2016, Cuma 07:52
Fenerbahçe yönetimi iki yıldızı gözden çıkardı

Fenerbahçe'nin Josef de Souza ve Fernandao'yu satılığa çıkarmayı planladığı öne sürüldü. 

FutbolArena - Fenerbahçe yönetimi Ocak ayına ertelediği 10 numara transferi için kaynak yaratmak adına Josef De Souza ve Fernandao'yu satılığa çıkaracak. Vitor Pereira'nın gönderilmesinden sonra Portekizli teknik adamın aldırdığı ve sonrasında iyice gözden düşen Josef de Souza ile birlikte sezona formsuz giren Fernandao ile yolların ayrılacağı öne sürüldü. 

10 NUMARA TRANSFERİ İÇİN KAYNAK
Takvim'in haberine göre; Fenerbahçe yönetimi Josef de Souza ve Fernandao'nun menajerlerine 'kulüp bulun' talimatı verdi. Ancak Josef'in 8 milyon euro, Fernandao'nun 5 milyon euro'ya mal olan bonservis bedellerinden ötürü sarı lacivertlilerin bu iki futbolcu konusunda büyük zarar etmesi bekleniyor. Ayrıca iki futbolcunun aldıkları maaş da epey yüksek. Josef yılda 2 milyon euro, Fernandao ise 1.6 milyon euro kazanıyor. 

Fenerbahçe yönetimi UEFA kriterleri nedeniyle bütçeyi aşmamak için Ocak ayında yapılması planan 10 numara transferi için Josef de Souza ile Fernandao'yu satarak kaynak yaratması bekelniyor. Ancak iki futbolcunun da yüksek maliyetlerle transfer edilmelerinden ötürü yarı fiyatlarına satılmaları dahi zor görünüyor. Ayrıca Avrupa Ligi kadrosuna alınmayan Fernandao'nun son geçirdiği sakatlığın ardından yeniden pazarlanma olasılığı düşük bir ihtimal. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.