comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Van Persie takımda kalacak mı?

25 Haziran 2016, Cumartesi 10:38
Fenerbahçe Transfer Haberleri: Van Persie takımda kalacak mı?

Fenerbahçe'de yıldız golcü Van Persie'nin takımdaki geleceği merak ediliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de geçen sezon Vitor Pereira ile çok fazla sorun yaşayan Robin van Persie'nin geleceği merak ediliyor. Portekizli hoca ile çalışmaya devam etme kararı alan Fenerbahçe'nin Van Persie konusunda da kararı Pereira'ya bıraktığı ifade edildi.


Van Persie, Fenerbahçe'de kalacak mı?


Milliyet'in haberine göre; Robin van Persie'nin Fenerbahçe macerası erken bitiyor. Sarı-lacivertli yönetim, Hollandalı futbolcunun menajeri ile iki kez biraraya geldi. Yapılan bu görüşmelerden ayrılık kararı çıktı.

Yeni sezonda tüm kontrolü Teknik Direktör Pereira'ya bırakma kararı alan yönetim, Portekizli hocanın kendi sistem ve takımını kurmasına izin verdi.
Bu çerçevede işe ilk olarak Van Persie'nin durumu ile başlandı. Yıldız futbolcuya, yeni sezonda takımda kalmak istiyorsa geçen sezon sorun yaşadığı Pereira'nın kurallarına uyması gerektiği aktarıldı. Aksi taktirde devam etmenin mümkün olmadığı belirtildi.

Hollandalı futbolcunun menajeri de Van Persie'nin mevcut şartlar altında kalmak istemediğini ifade etti. Yaşanan bu gelişmenin ardından yönetim, Van Persie için ödediği bonservis bedeli ile yıllık maaşın karşılanmasını istedi.

Yıllık 6 milyon euro maaş ve 6 milyon euro bonservis bedeli ile transfer edilen tecrübeli futbolcu için sarı-lacivertli kulübün kasasından 12 milyon euro çıktı. Bu ayrılıktan zarar etmek istemeyen yönetim, minimum 12 milyon euroluk bir bonservis bedeli talep etti. Bu durum Van Persie ve menajerine de iletildi. Sarı-lacivertli kulüp, Hollandalı futbolcunun satışından elde edeceği parayla yeni forvet ve orta saha transferi için de kaynak sağlayacak.

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.