comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'dan Vitor Pereira, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal açıklaması

05 Haziran 2016, Pazar 12:49
Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'dan Vitor Pereira, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal açıklaması

Aziz Yıldırım, Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ün istediği yüksek ücretlerde indirime gitmemeleri durumunda yolların ayrılacağını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, olağan mali genel kurulda Mehmet Topal ve Gökhan Gönül'ün sözleşme görüşmeleri hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım, teknik adam Vitor Pereira ile devam edeceklerine de duyurdu.
 

Aziz Yıldırım'dan Gökhan Gönül ve Mehmet Topal açıklaması


Gökhan Gönül ve Mehmet Topal ile pazarlık halinde olduklarını duyuran Aziz Yıldırım, "Gökhan Gönül bizden 2 milyon 750 bin Euro istedi. Menajeriyle birlikte 3.5 milyon Euro'ya gelen bir ücret istedi. Fenerbahçe artık bu paraları veremez. Bizim karşı teklifimizi de kabul etmediler. Bu şartlarda anlaşamayız. Herkes bilsin. Gökhan Gönül yüksek ücret istediği gibi bir de 4 yıllık anlaşma istiyor. Her yıl için 2 milyon 700 bin Euro istiyor. Ben orta halli bir iş adamayım. Bu kadar kazanamıyorum. İmza konusunda anlaşamadık. Kendisine teşekkür ederiz. Fenerbahçe'de 8 yıl forma giydi. 2 kez şampiyon oldu. 34-35 yaşına kadar bu parayı istiyor. Bu şartlarda anlaşamayacağımızı biliniz. Mehmet Topal da yüksek ücretler istedi. O da aynı şekilde ısrarcı olursa anlaşamayız. Şimdiden kendilerine teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.
 

Aziz Yıldırım'dan Vitor Pereira açıklaması


Portekizli teknik adam ile yeni sezonda devam edileceğini söyleyen Aziz Yıldırım, "Vitor Pereira ile oturduk, geçen yıl neler yaşadığımızı konuştuk. Kendisiyle devam edeceğiz. 2 yıllık anlaşmamız var. Pereira bize liste verdi. O listeye göre transferlerimizi gerçekleştireceğiz." açıklamasını yaptı.
 

Aziz Yıldırım'dan 3 ay men açıklaması


3 ay futboldan men cezası alan Aziz Yıldırım konu hakkındaki açıklamasınds "Bana 3 ay men cezası verdiler ama itiraz edeceğiz. Türkiye'de adalete inanmak zorlaştı. Savcı, yöneticilerimizin önünde oturuyor. Galatasaraylı zaten. Maç bitince yöneticilere dönüp kol hareketi yapıyor." ifadelerini kullandı.
 

Aziz Yıldırım'dan Galatasaray finali açıklaması


Galatasaray finali itirafarında bulunan Aziz Yıldırım "Ben Galatasaray finali sonrası üzüntüden yataktan çıkamadım. Hoca suçlu, başkan suçlu, yöneticiler suçlu da futbolcular değil mi! Golü boş kaleye ben mi atmadım? Topu ben mi tutmadım?" yorumunu yaptı.
 

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakacak mı?


Başkanlığı bırakma sinyalleri veren Aziz Yıldırım açıklamasında "Fenerbahçe, UEFA kriterlerine göre 2011'deki kumpas operasyonlarına rağmen dimdik ayakta durmuştur. 18 senedir Aziz Yıldırım ve arkadaşlarını bir kalemde siliyorlar. Dışarıda bilip bilmeden saçma saçma konuşuyorlar. Ben bu koltuğa yapışmadım. Yapışmayı da düşünmüyorum. Muhalefet nasıl yapılır göstereceğim. 1 yıl dayanamayacaklar." açıklamasını yaptı.
 

Aziz Yıldırım'dan UEFA ve transfer açıklaması


UEFA Finansal Fair Play anlaşması hakkında konuşan Yıldırım, "UEFA ile yaptığımız anlaşmada 2015-2016 sezonu için en fazla 30 milyon euro eksiğimiz olacaktı. Bunu yaptık. Fenerbahçe'yi cezaya sürükledi dedirtmem. Transfer elbette yapacağız ancak beklentiler yüksek olmasın. Bu bütçelerin içinde kalmak koşuluyla yapacağız." dedi.

Fenerbahçe'nin bütçesinden bahseden Aziz Yıldırım "Biz geldiğimizde Fenerbahçe'nin 16 milyon dolar bütçesi vardı. Bugün 200 milyon doları aşan bir bütçemiz var. Bu sene yayın gelirlerinden 102.000.000 TL gelir elde ettik. En çok kazanan kulübüz." açıklamasını yaptı.
 

Aziz Yıldırım: "Beşiktaş ağladı"


Beşiktaş'ın Vodafone Arena sürecinde destek için ağladığını söyleyen Aziz Yıldırım "Beşiktaş stat yapıyorum diye ağladı. Her yerden destek aldı. Kötü oynadık ama şampiyonluğu hakemler tayin etti. Bu sene şampiyonu, düşenleri, orta sıraları hep hakemler belirledi." dedi.
 

Azz Yıldırım'dan istifa tepkisi


Anadolu Efes - Fenerbahçe maçında sarı lacivertli tribünlerin istifa tezahüratıyla karşılaşan Aziz Yıldırım "Bu akşam Anadolu Efes-Fenerbahçe maçına gideceğim. İstifa diye bağırıp duruyorlardı, gidiyim de yine bağırsınlar. 18 yaşında çocukları peşlerine takıp tribüne götürüp istifa diye bağırtıyorlar. Bu akşam maça gidiyorum, gelin." ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.