comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'dan Gökhan Gönül ve Vitor Pereira açıklaması

01 Haziran 2016, Çarşamba 10:27
Fenerbahçe Haberleri: Aziz Yıldırım'dan Gökhan Gönül ve Vitor Pereira açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Gökhan Gönül ve Vitor Pereira'nın takımdaki geleceğiyle ilgili sözler sarfetti.

FutbolArena - İç transferde ve Vitor Pereira konusunda durağan günler geçiren Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım sessizliğini bozdu.

Milliyet gazetesinden Ercan Güven'in sorularını yanıtlayan Aziz Yıldırım Vitor Pereira ile ilgili konuştu.
 

Aziz Yıldırım, Vitor Pereira ile devam edecek mi?


Aziz Yıldırım, Portekizli çalıştırıcıyla konuşacaklarını ve sezon değerlendirmesi yapacaklarını söyledi.
Başkan Yıldırım, Gökhan Gönül konusunun henüz kapanmadığını da söyledi.

Aziz Yıldırım, “Gökhan gitti diye bir şey yok. Ben hafta sonu kongrede UEFA'yı anlatacağım herkese. Bundan önce üçyüz-beşyüz fazla verirdik o kalsın, bu kalsın, ben de kaldı diye sevineyim diye. Ama şimdi yaparsam Fenerbahçe'ye kötülük yaparım. Aslında bu sene de çok önemli değil. Ama bir dahaki sene hesabı tutturamayız. Herkes bilsin ona göre konuşsun yani. Bütçeyi anlatacağım. Öyle atmak tutmakla olmuyor bu işler. Herkes gelir, nedir gider, ne yaparız, ne yapamayız, UEFA kriterleri nedir bunların hepsini anlatacağım. Şu andaki kritere göre hiçbir transfer yapamazsın. Bir tek biz değil, kimse yapamaz. Gazeteler isimler yazıyor. Göreceğiz herkesi. Söylemek ayrı, yapabilmek ayrı. Bakın ben Fenerbahçeyi düşünmesem başka türlü hareket ederim. Gökhan'ı da imzalarım, Mehmet'i de imzalarım Ahmet'i de... Çağırırım yüksek yüksek veririm, imzalar geçerim” şeklinde konuştu.

Gökhan Gönül'ün yıllık ücret olarak yüksek bir isteği olduğunu belirten Aziz Yıldırım, "Bi dakka… Sana bişey söyleyeceğim. Gökhan bu sene 34 haftada 22 maç oynadı. Ne alıyor. 1 milyon yediyüz bin euro artı maç başı 20 bin euro. Toplamı 2,5 milyon euro etti mi?... Biz ona ne teklif ettik. 1 milyon yediyüzbin euroyu 2 milyon yapalım dedik. Üçyüz bin euro arttırdık. Maç başı aynı kalsın. Yani 2,8 milyon net verdik. O ne istedi? 2,750 milyon net, artı 800 bin de maç başı... Yani 3,5 milyon ediyor. Ben 3,5 milyona adam bulamaz mıyım yani? O zaman ne yani. Dokuz senedir Fenerbahçe'de oynuyor. Bu dokuz senede Fenerbahçe iki defa şampiyon olmuş. Bir de niye böyle bakmıyorsunuz. Tamam Gökhan iyi çocuk, hoş çocuk… Ama icraat da bu…” dedi.

Aziz Yıldırım, Ercan Güven'in, herhangi bir gücü elinde barındırmadığını belirterek, “Yahu benim elimde ne var?.. Benim elimde bir şey olsa Fenerbahçe'nin bütün maçlarına Mete Kalkavan'ı verdirmem yahu. Her maça Ali Palabıyık veya Mete Kalkavan veriyorlar. Tek kelime bile söylemiyoruz yanlış olmasın diye. İkinci devre düzeltebiliyorsan, o zaman kardeşim baştan yapsana bunu. Herkes diyor ki, hiçbir şey söyleme… Olur mu ya, söyleyeceğiz. Federasyona söylüyoruz ceza. Onbeş bin kişi anama küfrediyor. Şike yapsana diyor. Ee mahkemeler ortada. Öbür tarafta onları yaptıkları (Galatasaray) ortada. Belgeleriyle ortada yani. Adam diyor ki bana araba verdi. Benim davamda bir tane Allah'ın kulu diyebiliyor mu Aziz Yıldırım bize para verdi diye? İnsaf yani ya... Ben söyleyince hakem düzeliyorsa benim her gün söylemem lazım” dedi.
 

Fenerbahçe basketboldan ne kadar zarar etti?


Basketbol şubesinde 16 milyon Euro zarar ettiklerini söyleyen Yıldırım, “Basketbolda 26 milyon euro bütçe. Bunun 10 milyonunun karşılığı var 15 milyonunun karşılığı yok. Herkes diyor ki bu paranın karşılığını niye alamadık. Antrenörse işte en büyüğü Obradovic. Daha büyüğü var mı? Olmayınca olmadı. Ne yapayım şımdi. Üzülmedik mi? O kupayı kaldırmalarını istemez miydim o çocukların. Kız voleybolda final-four'a kalıyoruz. Kız baskete bakıyorsun Fenerbahçe var. Erkek basketbola bakıyorsun, final oynuyorsun. Diyorlar ki bugün yedibuçuk milyon kişi Çin'de Fenerbahçe'yi takip etmiş. Euroleague, Fenerbahçe'yi Çin'e göndermek istiyor, popülaritesi nedeniyle. Üç maç yapmak için göndermek istiyor. Bunlar güzel de hepsinin bedeli var yani. Fenerbahçe sadece futbol takımı değil. Sadece futbol olsa, bak o zaman neler yapıyorum seyret. Yüzmede, masa tenisinde, kürekte, boksta olimpiyata gidecek sporculara bakıyorsun yüzde ellisi Fenerbahçe'den. Daha ne yapayım yani. İnsanlar biraz da gerçekleri görsünler yani. Bir bilet almakla, bir forma almakla bu işler olmuyor. Cebinden de veremiyorsun" dedi.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.