comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Brezilyalı yıldız Ganso'yu transfer etmek için teklifte bulundu

28 Ocak 2017, Cumartesi 22:00
Fenerbahçe Brezilyalı yıldız Ganso'yu transfer etmek için teklifte bulundu

Fenerbahçe kulübün Sevilla'da forma giyen Brezilyalı orta saha oyuncusu Ganso'yu kiralık olarak kadrosuna katmak için İspanyol kulübüne teklifte bulunduğu öne sürüldü. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin, Sevilla'da forma giyen Brezilyalı yıldız futbolcu Ganso'yu kiralamak için İspanyol kulübüne teklifte bulunduğu iddia edildi. 

İtalyan basınında Calciomercato'nun haberine göre; Fenerbahçe kulübü Ganso'yu kiralamak için Sevilla kulübüyle görüşmede bulundu. Bunun dışında Fenerbahçe'nin Ganso'yu sezon sonuna kadar kiralamak için Sevilla'ya teklif yaptığı, Endülüs ekibinin yöneticilerinin ise Brezilyalı futbolcuyu satmak istediği kaydedildi.


Fenerbahçe'nin Ganso transferinde önemli gelişme


İspanyol ekibi Sevilla'nın Brezilyalı 10 numaranın yerine Walter Montoya'yı transfer etmesi sarı lacivertlileri heyecanlandırdı. Arjantin'den transfer dilen 23 yaşındaki genç oyuncunun ardından takımdanki Avrupa Birliği dışında yabancı futbolcu sınırı dolan Sevilla'nın Ganso veya Kiyotake'den biriyle yolları ayırması gerekiyor.
31 Ocak'ta sona erecek olan transfer dönemi öncesi hangi oyuncunun takımdan gönderileceği merakla bekleniyor.

MAHMUT USLU: YENİ TRANSFER GELİYOR"

Fenerbahçe kulübünün basın sözcüsü Mahmut Uslu, transferle ilgili taraftarlara beklenen müjdeyi verdi. Kadroyu güçlendirmek için çalışmalarını son sürat devam ettirdiklerini belirten Uslu, "Görüştüğümüz yabancı futbolcu şu anda Türkiye'den çok uzakta bulunuyor. Resmi imza işlemleri bir hayli vakit alacağından, oyuncunun en geç bu akşam Türkiye'ye gelmesi gerekiyor." diyerek her şeyin bugün netleşeceğini ifade etti.

Uslu'nun bu açıklamaları öncesi, Divan Kurulu sırasında konuşan Başkan Aziz Yıldırım da, yabancı bir oyuncuyla temas halinde olduklarını ancak transferin henüz netleşmediğini dile getirmişti.


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)