comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Vitor Pereira'dan Olympiakos açıklaması

29 Eylül 2021, Çarşamba 15:12
Vitor Pereira'dan Olympiakos açıklaması

Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira Olympiakos maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'ne Olympiakos ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira basın toplantısı düzenledi.

ALTAY BAYINDIR: "HATALARDAN DERS ÇIKARIYORUZ"
"Ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bundan sonrasında da sağlıklı bir şekilde yolumuza devam etmek için gerekeni yapacağız. Kaleci hocası konusu yönetimin tasarrufudur, hocalar değişebilir. Biz her maçtan önce rakibin sadece forvetlerini değil, tüm oyuncularını analiz ediyoruz. Kurtarışlardan çok hatalar konuşuluyor. Büyük bir camiada oynuyoruz, burada hatanın yeri yok ama sağlıklı açıdan bakmak gerekirse hatalardan ders çıkarıyoruz."

PEREIRA: "OLYMPIAKOS ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIM"

"İyi bir takıma karşı oynayacağız. Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi'nde tecrübeliler. Çok iyi oyuncuları ve hocaları var. Bizim kendi oyunumuzu oynamamız gerekiyor. Umarım taraftarımızın atmosferi de statta olur. Buna ihtiyacımız var."

"FUTBOL SİSTEMLERDEN İBARET DEĞİLDİR"

"Sürekli üçlü defanstan bahsediyoruz ama futbol bu değil. Sizin dizilişiniz sadece maça nasıl başladığınızı gösterir. Ofans ve defansta bu durum değişiklik gösterir. İnsanların sistem hakkında saatlerce neden konuştuğunu anlamıyorum. Futbol sistemden ibaret değildir, dinamikler önemlidir. Şu komik ki bazı gazeteciler bir oyuncuyu daha çok tutuyor, daha çok seviyor ama günün sonunda kararı ben veriyorum. Berisha'nın performansından da çok memnunum."

"FUTBOLU BİLMEDEN KONUŞUYORLAR"

"Futbolu bilmeden konuşuyorlar. Herkes teknik direktör, herkes futbolcu olmuş. Bilmiyorlar ama konuşuyorlar. Benim takımım yarın savaşacak ve elinden geleni yapmaya çalışacak. UEFA Avrupa Ligi'ni kazanacağız dememi mi bekliyorsunuz? Ben gerçekçi bir insanım. Rotasyon yapmadan tempolu oyunu devamlı olarak sürdüremeyiz. Futbolcular insan, birer makine değil. Benim amacım her oyuncuyu aynı seviyede tutabilmek. Burak Kapacak gibi oyuncularımızın biraz süreye ihtiyacı var. Taktiksel anlamda bazı şeyleri öğrenmesi gerekiyor. Bu detaylara hakim değilken kimseyi sahaya süremem. Tempolu oynuyoruz, rotasyon yapmalıyız."

Son dakika UEFA Avrupa Ligi Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!