comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Simon Kjaer Sevilla'da hazırlık maçında sakatlandı

04 Ağustos 2019, Pazar 19:16
Simon Kjaer Sevilla'da hazırlık maçında sakatlandı

Sevilla'da forma giyen ve Fenerbahçe'nin transfer listesindeki Simon Kjaer'in, Hoffenheim ile oynadığı hazırlık maçında sakatlandığı için oyundan çıktığı açıklandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin transfer listesindeki futbolculardan Simon Kjaer, Sevilla'nın Hoffenheim ile 3 Ağustos'ta oynadığı hazırlık maçında sakatlandı. Müsabakada oyundan çıkan Danimarkalı futbolcunun durumu hakkında konuşan teknik direktör Lopetegui, Kjaer'in sakatlık sorunu yaşadığı için oyundan çıktığını söyledi. 

Sevilla Teknik Direktörü Lopetegui, "Hazırlık maçlarında sonuçlar gerçeği yansıtmasa bile oyuncuların özverili ve motive bir şekilde sahada olmasından memnunum. Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Bu süreçte sakatlık sorunu yaşamamak önemli. Ancak Kjaer, son maçta sakatlandığı için oyundan çıktı. Daha önce de Reguilon benzer problem yaşadı. Onun dışında başka sorunumuz yok." ifadelerini kullandı. 
 

Fenerbahçe, Simon Kjaer'i transfer edecek mi?


Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Simon Kjaer'in transferine sıcak bakmıyor. Stoper için Aleksandar Kolarov transferini isteyen Ersun Yanal, Simon Kjaer'i sakatlık riskleri nedeniyle veto ediyor.
Kjaer'i Fenerbahçe kariyeri boyunca beğeniyle karşılayan Ersun Yanal, şimdiki tabloda sakatlık geçmişinin risk oluşturması nedeniyle transfere soğuk bakıyor. Yanal yeni sezondaki oyun planında Kjaer tipinde değil, Kolarov tipinde bir stoperin alınmasının daha doğru olacağını düşünüyor.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!