comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Pereira; Arda ve Muhammed ile basın toplantısına çıktı

20 Ağustos 2021, Cuma 00:36
Pereira; Arda ve Muhammed ile basın toplantısına çıktı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, HJK Helsinki maçı sonrası basın toplantısına genç futbolcular Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler ile birlikte çıktı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında HJK Helsinki'yi 1-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından basın toplantısına genç futbolcular Muhammed Gümüşkaya ve Arda Güler ile birlikte çıktı. 

Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren golü kaydeden Muhammed Gümüşkaya, "Ben Fenerbahçeli doğdum. Hayallerim burada yıllarca forma giymek, kupa kazanmak. Gol atmak bana sahip oldu. Ancak yarından sonra bu gol benim için bugünde kalacak. Sonra yine çalışmaya devam edeceğim. Kendimi geliştirmeliyim." ifadelerini kullandı. 
Arda Güler ise, Hocama şans verdiği için çok teşekkür ediyorum. Beni yetiştiren aileme, büyük Fenerbahçe taraftarına çok teşekkürler. Çocukluğumdan beri o frikikte topun başına geçmeyi çok istiyordum. Geçtim. Bu sefer olmadı. İnşallah bir dahaki sefere gol atacağım. "Bizim çok çalışmamız gerekiyor. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Abilerimizden bir şeyler öğrenmeliyiz. Büyüdükçe, küçülmemiz gerekiyor -ki, altyapıdaki kardeşlerimiz de bizim gibi hayalini gerçekleştirsin." diye konuştu. 

VİTOR PEREIRA'NIN AÇIKLAMALARI

Genç oyuncuları yetiştirip, parlatmak istiyorsanız onlara süre ve özgüven vermeniz gerekiyor. Hata yaptıklarında onları desteklemeniz gerekir. Eğer oyuncuda kalite varsa, bunlar olursa parlayabiliyorlar. Ben Porto'da çalıştığımda 5 yıl altyapıda görev aldım. Çok net söyleyebilirim. Arda Güler karakter ve kalitesinde çok az oyuncu gördüm.  Henüz sezon başında çok önemli sakatlıklar yaşadık. Elimizdeki opsiyonları azalttı bu durum. Ancak takım ruhu ve taraftarımızın desteğiyle birlik olduk. Bu maç her zaman benim aklımda kalacak. Çünkü bugün ortaya koyduğumuz ruh, ne kadar zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın, takım ruhuyla her şeyi başarabilirsiniz. Takımımla, taraftarlarımızla gurur duyuyorum. 

Vitor Pereira, sakatlık sorunu yaşayan Novak ve İrfan Can Kahveci ile ilgili gelen soruya, "Durumları MR'dan sonra belli olacak." dedi. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!