comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nabil Dirar'ın yerine İssam Chabek

10 Haziran 2018, Pazar 00:40
Nabil Dirar'ın yerine İssam Chabek

Fenerbahçe'nin kanat oyuncusu Nabil Dirar, Fas Milli Takımı'nın idmanında sakatlandı. Nabil Dirar'ın yerine Malatyaspor'un futbolcusu İssam Chabek'in çağrılacağı belirtiliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin geçtiğimiz sezon Fransa'nın Monaco takımından kadrosuna kattığı ve bu sezon Aykut Kocaman tarafından sağ kanat mevkiinde verim aldığı Faslı kanat oyuncusu Nabil Dirar sakatlandı.

Fenerbahçe'nin Faslı kanat oyuncusu Nabil Dirar milli takımda sakatlık yaşadı. Fas milli takım idmanında sakatlanan Fenerbahçe'li Nabil Dirar'ın milli takım kadrosundan çıkartılıp yerine Evkur Yeni Malatyaspor'lu İssam Chabek'in çağrılacağı belirtiliyor.
Faslı yetkililer Chabeke'yi yon durumu hakkında bilgi alırken Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Nabil Dirar'ın son durumu ise Pazartesi  günü netlik kazanacak.
 

Fas'ın Dünya Kupası tarihi


1962'ye kadar FIFA üyesi olmadığı için Dünya Kupası'na katılamayan Fas, ilk dünya kupası 1970'te gruplarda elenmişti. Daha sonra 1986 Dünya Kupası'nda boy gösteren ve son 16 turunda elenen Fas, 1994 ve 1998'e de katılabilmiş ama gruplarda elenmişti. 98'in ardından tam 20 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası'na katılma hakkı elde eden Fas'ta Türkiye'de futbol oynayan veya daha önce oynamış çok sayıda tanıdık isim bulunuyor.


Fas'ın eleme ve hazırlık maçları


2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 3. Tur C Grubunda mücadele eden Fas; Fildişi Sahilleri, Gabon ve Mali'yi geçerek bu Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı. Fas Mart ayında oynadığı iki hazırlık maçında Özbekistan'ı 2-0, Sırbistan'ı da 2-1 yendi. 

Son Dakika Dünya Kupası haberileri için 2018 Dünya Kupası sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)