comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Jorge Jesus'tan olay sözler! "Ligde maçlar sahada kazanılmıyor"

16 Mart 2023, Perşembe 23:54
Jorge Jesus'tan olay sözler!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, "Bizim büyük hedefimiz ligi kazanmak. Hala lider olabileceğimize inanıyoruz. Bu ligin sportif anlamda gerçekliği yok saha içinde. Ligi kim kazanırsa kazansın maçların sahada kazanılması gerektiğini düşünüyorum. İlk 4 takımın play-off oynaması gerekiyordu. Maçların sahada kazanılması gerekiyor, masa başında değil." dedi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Sevilla maçının ardından basın toplantısında gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu. 

SEVİLLA MAÇI HAKKINDA:
 Takımımın gösterdiği performanstan dolayı oyuncularımla gurur duyuyorum. İyi bir maç çıkardık. Ancak turu geçemedik. Bugün gösterdiğimiz performans Avrupa Ligi'nde üst seviyedeki takımların göstermiş olduğu performanstı. Taraftarların sahaya atmış olduğu maddelerden sonra ritmimiz bozuldu. Bu gerçek. Sevilla da bunu istiyordu. Maç içinde de ellerinden geleni yaptılar.  Bugün iki yarıda da üstün olan bizdik. İlk yarıda çok çok daha iyiydik rakibimizden. Sevilla pozisyona bile girmedi. Kimin daha iyi olduğunu anlayabilmek için istatistiklere bakmak yeterli olurdu." 

ALİ KOÇ'A GÖSTERİLEN TEPKİLER HAKSIZ

Maçtan sonra başkana gösterilen tepki haksız. Fenerbahçe'nin çok iyi başkanı var. 35 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Çok fazla başkanla çalıştım. Fenerbahçe'nin Tanrı'ya şükretmesi gerekiyor Ali Koç gibi başkanı olduğu için. Bugüne kadar çalıştığım en iyi başkan Ali Koç" 

"BU LİGDE MAÇLAR SAHADA KAZANILMIYOR"

Bizim büyük hedefimiz ligi kazanmak. Hala lider olabileceğimize inanıyoruz. Bu ligin sportif anlamda gerçekliği yok saha içinde. Ligi kim kazanırsa kazansın maçların sahada kazanılması gerektiğini düşünüyorum. İlk 4 takımın play-off oynaması gerekiyordu. Maçların sahada kazanılması gerekiyor, masa başında değil. Türkiye'de 2 tane devam ettiğimiz yarış var. Türkiye Kupası ve Türkiye Ligi. Hala inanıyoruz lider olabileceğimize. Kupayı kazanacağımıza inanıyoruz. Ancak demin de belirtmiş olduğum gibi bu ligde maçlar sahada kazanılmıyor. Kim kazanırsa kazansın bunu söylüyorum." 

 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!