comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hamit Altıntop: 'Karar verirse Ferdi Kadıoğlu'nu milli takımda isteriz'

06 Ekim 2021, Çarşamba 15:19
Hamit Altıntop: 'Karar verirse Ferdi Kadıoğlu'nu milli takımda isteriz'

A Mili Futbol Takımı Sorumlusu Hamit Altıntop, Ferdi Kadıoğlu'nun milli takım durumu hakkında açıklamada bulundu.

FutbolArena - A Mili Futbol Takımı Sorumlusu Hamit Altıntop, teknik direktör Stefan Kuntz'un ilk sınavını vereceği Norveç ve Letonya maçları öncesi TRT SPOR'a açıklamalarda bulundu.

"KÜÇÜK YAŞTAN İTİBARAN TÜRKİYE'DE GÖREV YAPMA HAYALİ KURDUM"
"Bana bir sorumluluk verildi. Ben de bu sorumluluğu seve seve kabul ettim ve bu ağır yükü keyfe dönüştürmek niyetindeyim. Samimiyetle, güvenle ve istişareyle güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Almanya'da büyüdüm ama küçük yaşlardan itibaren Türkiye'de görev yapmanın hayalini kurdum. Yönetimde olduğum 2 senede milli takımı yakından tanıma şansı buldum."

"STEFAN KUNTZ SON 5 YILDA 5 FİNAL OYNADI"

"Stefan Kuntz, son 5 yılda Almanya Ümit Milli Takımı ile 3 kez final oynayıp 2'sini kazandı. Bunu başaran bir teknik direktörden bahsediyoruz. Hocamızın Türkiye tecrübesi de bizim için artıydı. Ayrıca istişareye açık, sevecen ve uyumlu bir yapısı var."

A MİLLİ TAKIM KADROSUNUN SEÇİMİNDE YARDIMCI OLDU MU?

"Stefan Kuntz fikirlerimizi öğrenmek istiyor. Masada oturup istişare ediyoruz. Stefan Kuntz'un fikirlerimizi sorması çok önemli. Kadro konusunda son karar tabii ki Stefan Kuntz'un. Ben de kendisine bazı hatırlatmalarda bulunarak ifade etmeye çalışıyorum." 

"FERDİ KADIOĞLU İLE TEMASA GEÇTİK"

"Ferdi Kadıoğlu çok yetenekli bir futbolcumuz. Kendisiyle bir temasa geçtik. 3 tane seçeneği olduğunu söyledi. Annesinden dolayı Kanada, bir geçmişi olduğu için Hollanda ve Türkiyemiz. Burada kendisi ilk önce karar vermeli. Kendisi verdikten sonra Hollanda Ümit Milli Takımı oynadığı için FIFA'ya başvuru yapıp, kendisinin Türkiye için oynamak istediğini belirtip, hocamız da takıma almak isterse onu görmek isteriz. Bayrak seçilmez. Milli takım seçilmez. Bu konuda çok hassas olduğumu belirtmek istiyorum. Kimseyi de ağır eleştirmek istemiyorum. 18-19 yaşındaki genç çocuklara karar vermeleri için baskı yapılıyor. Kendi taraflarını belirtirlerse, burası kulüp değil, sokağa çıkıp bizim için oynamaları konusunda yalvarmak söz konusu olamaz. Galiba istediğim mesajı verebildim. Milli takım çok kıymetlidir. Bayrağımız hiçbir zaman seçime açık değildir. Herkes kendi tarafına açık net şekilde belli etsin. Bizler de en doğru kararı vermeye çalışacağız. En iyi kadroyu çıkartıp inşallah güzel sonuçlar elde edeceğiz.

"TARAFTARIN DESTEĞİNE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR"

"Norveç maçını kazanmak istiyoruz. Bu maçı telafisi olmayacak, taraftarlarımızın desteğine çok ihtiyacımız var. Norveç'in eksiklerine değil, kendi oyunumuza odaklanmalıyız. Biz kaos istemiyoruz. Saha dışında da arkadaşlarımıza destek olacağız. Hepimiz biriz. Buna inanmamız gerekiyor. Her şey kolay olmayacaktır. Eski alışkanlıkları terk etmek kolay olmayacaktır ama biz de güveni kazanmak için buradayız. Bu zor görevi keyfe çevireceğimize inanıyorum."

MİLLİ TAKIM ÇOK MU GERİ GİTTİ? YOKSA AKIL TUTULMASI MI OLDU? TOPARLAR MIYIZ?

"Tabela olarak geriye gittik, liderdik şimdi üçüncüyüz. Şenol Güneş'i es geçmek istemiyorum. Çok iyi maçlar çıkardı. Fransa, Hollanda galibiyetleri, dönem dönem çok iyi futbol oynandı ama bunu koruyamadık maalesef. Belki de bunu hazmetmekte zorlandık. Doğru çözümlerle cesaret vermeliyiz. Oyun akışına doğru mühalelerle bunu verebilirsiniz. Yarışa devam ediyoruz. En iyi şekilde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Mütevazı olmayı tercih edeceğiz. Dünya Kupası'na katılsak da eksiklerimiz olduğunu kabul etmemiz lazım. Gerçeklerle yüzleşmemiz lazım."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!