comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Hamit Altıntop açıkladı! Ferdi Kadıoğlu'nun Milli Takım tercihi

10 Aralık 2021, Cuma 16:48
Hamit Altıntop açıkladı! Ferdi Kadıoğlu'nun Milli Takım tercihi

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altntop, Ferdi Kadıoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Dijital Medya Sponsoru olduğumuz Brand & Sport Summit'in beşincisi 9-10 Aralık'ta gerçekleştirildi. Birbirinden önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı oturumların bugünkü konukları TFF Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop ile A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz oldu. 

STEFAN KUNTZ: "EN İYİLERLE KARŞILAŞARAK GELİŞEBİLİRSİNİZ"
"Letonya maçında son dakikada gelen galibiyet takımımıza inanılmaz bir özgüven kazandırdı. Türk Milli Takımı taraftarları da bu takımı yüreğine bastı. Mart ayında bizi çok önemli maçlar bekliyor. Önemli bir sınav olacak ve ben bundan memnunum. En iyi takımlarla karşılaşarak gelişebilirsiniz. Bu bizim için iyi bir durum. 

Lewandowski ile diğer oyuncuların sosyal medyadaki farkı nedir? Lewa'nın fotoğraflarının çoğu kupayla. Arabayla veya lüks evlerde değil. Futbolcuların hepsi bunu içselleştirmeli. Ocak ayında mümkün olduğu kadar çok kulübü ziyaret etmek istiyorum. Kenan Koçak da Süper Lig'de görev yapan hocalarla sürekli iletişimde. "

HAMİT ALTINTOP: "DOĞRU BİR TERCİH YAPTIK"

"Müstakil bir evde oturabilirsiniz ama bahçıvan olmanıza gerek yok. Doğru bir bahçıvan bulmanız yeterli. Futbolda da aynı durum söz konusu. Doğru ismi bulmanız yeterli oluyor. Türk futbolunun albenisi çok yüksek. Şenol Hoca ayrıldıktan sonra inanamayacağınız isimler temasa geçti. Günün sonunda Kuntz ile birlikte yola çıktık. Bununla gurur duyuyorum. Kuntz'u tercih ederken yerli alternatifler de vardı ama yabancı olmasının bir avantajı da hocanın basını takip etmemesi ve her şeyi anlamaması oldu."

"KISITLAMALARA KARŞIYIM"

"Galatasaray'a geldiğimde 5 yabancı kuralı vardı. 2015'te 14 diye değiştirildi. Baktığınızda ne verip, ne aldı? Bunu kıyaslamak lazım. Benim şahsi fikrim doğru bir yoldayız. Ben kısıtlamalara karşıyım."

"FERDİ KADIOĞLU KONUSUNDA TOP KENDİSİNDE"

"Bir oyuncunun ailesini, menajerini ikna etmek zorunda değiliz. Bütün oyuncuları takip ediyoruz. Fakat transfer pazarıymış gibi, ilk 11'de oynama garantisi isteme gibi bir durum olamaz. Ferdi Kadıoğlu konusunda top kendisinde. Biz bütün oyunculara destek vermeye hazırız."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!