comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira, İstanbul'a geldi

04 Temmuz 2021, Pazar 17:40
Fenerbahçe'nin yeni hocası Vitor Pereira, İstanbul'a geldi

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, Portekiz'den İstanbul'a geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin 2 yıllık anlaşmaya vardığı Portekizli teknik direktör Vitor Pereira, İstanbul'a ulaştı. Vitor Pereira, yardımcılarıyla birlikte İstanbul'a geldi.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA
"Kulübümüzün anlaşmaya vardığı Portekizli Teknik Direktör Vitor Pereira ve yardımcıları, İstanbul'a geldi.

2015-2016 sezonunda Futbol A Takımımızı çalıştıran ve 5 yılın ardından Fenerbahçemize dönen Pereira, Portekiz'den kalkan özel uçakla Atatürk Havalimanı'na indi. Teknik Direktörümüz Pereira'yı, Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki karşıladı."

VITOR PEREIRA'NIN FB TV'YE AÇIKLAMALARI

Gerçekten buraya geri döndüğüm için çok gururluyum. Fenerbahçe'de tekrar çalışacak ve savaşacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Fenerbahçe her zaman kalbimdeydi. Kariyerimdeki en ateşli taraftar kitlesi. Fenerbahçe'nin hak ettiği başarılar için savaşacağım. 

Şunu söylemek istiyorum. Burada önceki dönemde şampiyon olamamıştık. Bu hikayeyi tamamlamaya geldim. Birlikte hareket edersek bunu başarabiliriz. Başkanımız Ali Koç'a da teşekkür ediyorum bana bu fırsatı verdiği için. 

Fantastik bir taraftara sahibiz. Birlikte hareket edersek sezon sonunda bu kulübün istediği şampiyonluğa ulaşabiliriz. 

 

Vitor Pereira'nın şampiyonlukları


Vitor Pereira Portekiz, Yunanistan ve Çin olmak üzere 3 farklı ülkede hoca olarak toplamda 8 şampiyonluk kazandı.Vitor Pereira, 2011-12 ve 2012-13 sezonlarında Porto ile adından söz ettirmiş ve bu kulüpten 4 kupayla ayrılmıştı. Portekiz Ligi'nde 2 kez şampiyonluğa ulaşan Pereira, 2 kez de Portekiz Süper Kupası'nı Porto müzesine götürmüştü.

2014-15 sezonunda Yunanistan'ta Olympiakos ile Yunanistan Ligi ve Yunanistan Kupası'nda şampiyonluklar yaşayarak sezonu çifte kupayla tamamladı. 2017-18 sezonunda Shanghai SIPG ile Çin Ligi, 2018-19 sezonunda ise Çin Süper Kupası'nda şampiyonluklar elde etti.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!