comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Cocu'nun Lausanne maçı açıklamaları

13 Temmuz 2018, Cuma 22:34
Fenerbahçe'de Cocu'nun Lausanne maçı açıklamaları

Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, Lausanne maçı sonrasında oynanan futbolu ve takımının son durumu hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe futbol takımı yeni teknik direktörü Cocu yönetiminde çıktığı ikinci hazırlık maçından da istediği skoru elde edemedi. Fenerbahçe Teknik Direktörü CocuLausanne maçı sonrasında basın mensuplarının karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu.


Fenerbahçe Haberleri: Cocu'nun Lausanne maçı açıklamaları


Fenerbahçe Teknik Direktörü Cocu, Lausanne ile oynanan hazırlık maçı sonrasında basın mensuplarının karşısına geçti ve mücadeleyi değerlendirdi. 

''İYİ FUTBOL SERGİLEDİK''
"Çok sayıda taraftarımız yanımızdaydı. Maçın ilk yarısında iyi bir futbol sergiledik. Yaratıcıydık. Pas oyununu iyi yaptık. Gol atmakta zorluklar yaşasak da burayı geliştirebiliriz."

''TOPAL KAPTAN GİBİ DAVRANDI''

''Sahanın boyunu bu kadar uzatmamamız gerekiyordu. 2-0'dan sonra pes etmedik ve 1 gol attık. Çok uzun süredir antrenman yapmıyoruz. Tatil dönemi yeni bitti. Bunun da bilinmesini gerekir. Mehmet Topal ikinci yarıda bir kaptan gibi davrandı. Onun gösterdiği davranış genç oyunculara da örnek olmalı. Hangi pozisyonlara transfer yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bazı sınırlamalar da var. Doğru kararı verebilmek için zamanımızı kullanmamız gerekebilir.''

Lousanne ile oynanan hazırlık mücadelesine ikinci yarıda dahil olan Fransız yıldız Valbuena mücadele sonrasında şu açıklamalarda bulundu.

''KENDİ FİKİRLERİNİ BİZE AKTARMAYA GAYRET GÖSTERİYOR''

''Yeni bir hocamız var. Kendi fikirlerini bize aktarmaya gayret gösteriyor. Doğru noktaya gelebilmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Hocamız bizimle takımı geliştirmek adına genel konuşmalar yaptı. Geçen sezon nelerin eksik olduğunu kendisi görecektir. Birebir görüşmeler de yapacaktır. Oyuncuları seven ve sıcak yaklaşan bir teknik adam."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"