comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli'den Ferdi Kadıoğlu transferi sonrası ilk açıklama

14 Temmuz 2018, Cumartesi 19:38
Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli'den Ferdi Kadıoğlu transferi sonrası ilk açıklama

Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli, Ferdi Kadıoğlu transferi hakkında konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Sportif Direktörü Comolli, Ferdi Kadıoğlu ile resmi sözleşmeyi imzaladıktan sonra açıklamalarda bulundu. 

"KEŞFETTİĞİMİZ BİR OYUNCU"
Kendisi bizim keşfettiğimiz ve listemize aldığımız ilk isimlerden bir tanesiydi. Başkanımız da onu görünce gerçek anlamda heyecan duydu. Sadece Hollanda futbolu için değil, ileride Avrupa futbolu için de çok önemli bir isim olacağını düşünüyorum.”

"BERKE VE BARIŞ GİBİ GENÇ, TECRÜBELİ"

Öncelikle şunun altını çizmemiz gerek;  tıpkı Berke ve Barış gibi Ferdi de hem genç bir oyuncu hem de yaşına rağmen büyük bir tecrübeye sahip. Berke ve Barış gibi takımında oynuyor, özellikle de genç yaş mili takımlarında görev alıyor. Bu nedenle hem genç olması hem de tecrübeli olması bizim için büyük bir avantaj. Bildiğiniz gibi kendisinin de en iyi oynayacağı ideal pozisyon on numara olacaktır.

"TEKNİK ÖZELLİKLERİ YÜKSEK BİR OYUNCU"

Bizim için oyuncunun yeteneği kadar kişiliği de önemli. Ferdi de, topu kullanmasını seven ve sorumluluktan kaçmayan bir oyuncu. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda oynamak istiyorsanız; baskıyla başa çıkmanız ve sorumluluk almanız gerekiyor. Bir diğer önemli konuysa; Ferdi, teknik özellikleri çok yüksek bir oyuncu.”

“Burada şunu da vurgulamak gerekiyor: Teknik Direktörümüz Phillip Cocu'nun bu transferdeki rolü çok büyük. Ferdi'yi kendisi tanıyor ve buraya getirdikten sonra da birebir çalıştırarak, onu ne kadar ileriye taşıyabileceğinin farkında

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!