comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Luciano Spalletti'den neden vazgeçti!?

15 Aralık 2017, Cuma 19:11
Fenerbahçe, Luciano Spalletti'den neden vazgeçti!?

Fenerbahçe, İtalyanların ünlü teknik direktörü Luciano Spalletti'den son anda vazgeçti yerine de Vitor Pereira'yı getirdi!

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin yakın tarihine damga vuracak olayı FutbolArena ortaya çıkardı. Edindiğimiz bilgilere göre 2015-2016 sezonu başında Fenerbahçe'nin teknik direktörü az da Luciano Spalletti olacaktı ancak yönetim anlaşmayı bozup Vitor Pereira'da karar kıldı!


Fenerbahçe yönetimi Luciano Spalletti'yi neden istemedi?


Fenerbahçe yönetimi 2015-2016 sezonu başında Sportif Direktör olarak İtalyan Giuliano Terraneo ile anlaşmış ve Terraneo da ilk olarak Spalletti'ye teklif götürmüştü.

Buna karşın Terraneo, Spalletti'nin yaklaşımını beğenmedi. Tecrübeli teknik adamın sürekli alacağı parayı sorarken, takımla ilgili bir şey konuşmaması Terraneo'nun kararını değiştirdi. 
Terraneo bunun üzerinde Vitor Pereira ile anlaşma yoluna gitti ve Fenerbahçe yönetimi de para için geleceğini düşündüğü Spalletti yerine Vitor Pereira'da karar kıldı.

FENERBAHÇE'NİN İSTEMEDİĞİ SPALLETTİ, İTALYA'DA ŞOV YAPIYOR

Bu karardan sonra Vitor Pereira, Fenerbahçe'de başarısız olurken ünlü teknik adam Luciano Spalletti ise önemli başarılara imza attı.

2015-2016 sezonunda 19. hafta sonunda Roma'da Rudi Garcia gönderilmiş ve yerine kulübün efsanelerinden Spalletti getirilmişti. O dönemde 34 puanla 5. sırada bulunan Roma, Spalletti ile yükselişe geçti ve sezonu 80 puanla 3. sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynama hakkı kazandılar. 

2016-2017 sezonunda da Roma'yı çalıştıran Spalletti takımını daha da geliştirdi. Sezon boyunca Juventus ile şampiyonluk yarışı veren Roma, güçlü rakibini geçmeyi başarmadı ancak sezonu tam 87 puan toplayarak 2. sırada bitirdi. Bu puan Roma tarihinin bir sezonda topladığı en yüksek puan olarak kayıtlara geçti ancak geçmişte Totti ile sorun yaşayan Spalletti ile sezon sonunda yollar ayrıldı. 

Bu sezon başında zor günler geçiren Inter ile anlaşan Spalletti, İnter'e senelerdir yaşayamadığı bir heyecan yaşatıyor. Geride kalan 16 haftada 40 puan toplayan İnter, Serie A'da Napoli ve Juventus gibi devlerin önünde ilk sırada. İnter uzun yıllardır şampiyonluk yarışından uzaktı ancak Spalletti bu sezon İnter taraftarına rüya gibi bir sezon yaşatıyor.

Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.