comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Ferdi Kadıoğlu nasıl bir futbolcu? Sinan Yılmaz yorumladı

15 Temmuz 2018, Pazar 15:25
FB Transfer: Ferdi Kadıoğlu nasıl bir futbolcu? Sinan Yılmaz yorumladı

Fenerbahçe'nin yeni transferi Ferdi Kadıoğlu'nu Editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe, Süper Lig'de 2018-2019 sezonu öncesinde 3. transferini de gerçekleştirdi. Editörümüz Sinan Yılmaz, Ferdi Kadıoğlu transferini yorumladı.


Ferdi Kadıoğlu nasıl bir futbolcu? Kaç yaşında?


Henüz 18 yaşındaki genç oyuncunun topla oldukça yetenekli olduğuna değinen Sinan Yılmaz, "Topla oldukça meziyetli bir isim. Ayrıca çabuk düşünüp çabuk uygulayabilen zeki bir genç" derken "Süper Lig seviyesinde oynayabilmesi için fiziksel olarak güçlenmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.


Ferdi Kadıoğlu hangi pozisyonda oynuyor? Kariyeri, oynadığı takımlar


Ferdi'nin ofansif orta saha olarak 10 numara pozisyonunda forma giydiğini söyleyen Sinan Yılmaz, genç oyuncunun zaman zaman sağ kanatta da oynatıldığını söyledi.

Ferdi'nin NEC Nijmegen altyapısından yetiştiğini ve henüz 17 yaşını doldurmadan Eredivisie'de oynamaya başladığını vurgulayan Sinan Yılmaz, "İlk sezonunda Eredivisie'de 27 maçta 4 gol ve 3 asistle oynadı. Eredivisie ile Hollanda 2. Ligi arasnda ciddi bir uçurum var. Takımı 2. Lig'e düşünce bu Ferdi için aslında daha iyi oldu. 18 yaşında takımın değişilmez ismi oldu bu sezon ve çıktığı 34 maçta 7 gol atarken 12 de asist yaptı" dedi. 
Ferdi Kadıoğlu resmen Fenerbahçe'de! İşte ilk sözler


Fenerbahçe'nin transfer listesi 2018


Fenerbahçe'nin transfer stratejisinin değiştiğine de değinen Sinan Yılmaz, "Ali Koç'un seçim vaadi olarak dile getirdiği 'Geleceğin Fenerbahçe'sini kuracağız' söylemininde de sözde kalmadığını icraata geçirildiğini görüyoruz. İlk üç transfer de geleceğe yönelik transferler. Bu üç oyuncu da hemen bu sezon Fenerbahçe'nin ilk 11'inde olmayabilir ancak gelecek dönemlerde geliştirilip kullanılabilecek oyuncular. Aziz Yıldırım döneminde 20 yıl boyunca Fenerbahçe'nin genç futbolculara pek önem vermediğini görmüştük. Şimdi ise bu konuda bambaşka düşünen bir yönetimle karşı karşıyayız. " dedi.

AYKUT KOCAMAN İLE BAŞLADI

Fenerbahçe'de çok eleştirilse de Aykut Kocaman'ın da gençlere önem verdiğinin altını çizen Sinan Yılmaz, "Aziz Yıldırım döneminde gençlere en çok önem veren teknik adam da Aykut Kocaman'dı. İlk döneminde Salih Uçan'ı oynatması ve kazanması, ikinci döneminde Elif Elmas'ı transfer etmesi, Samed, Ahmethan ve Serhat gibi gençlere süre vermesi Fenerbahçe'de pek gördüğümüz bir şey değildi. Aykut Kocaman'ın başlattığı gençleşme operasyonunun yeni yönetim tarafından da devam ettirileceğini görüyoruz. Bu da önemli. Türkiye'de her yeni yönetim her şeyi sil baştan yapıyor. Halbuki bazı doğruları devam ettirmek de çok önemli. Bu açıdan Aykut Kocaman'ın açtığı yoldan yeni yönetimin devam etmesini takdir ediyorum" ifadelerini kullandı. 
 

Ferdi Kadıoğlu kiralanacak mı?


Öte yandan Ferdi Kadıoğlu'nun Fenerbahçe'de ilk 11 için henüz hazır olamayabileceğini söyleyen Sinan Yılmaz, genç oyuncunun Cocu tarafından Hollanda 1. Lig ekiplerinden birine kiralanabileceğini de söyledi. Yılmaz, "Ferdi'nin Cocu ile aynı dili konuşması onun adına önemli bir avantaj. Cocu Hollanda'yı avucunun içi gibi biliyor. Belki bu sezon, kendisini 2. Lig'de kiralamış Ferdi'yi devamlı oynayacağı bir takım bulup Eredivisie'e kiralayabilir. Bu da Ferdi'nin gelişimi için güzel bir planlama olabilir" dedi.

Sarı lacivertli takımla ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!