comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Fenerbahçe'nin Volkan Demirel ile sözleşme yenilemesi doğru mu?

09 Temmuz 2018, Pazartesi 19:51
FB Transfer: Fenerbahçe'nin Volkan Demirel ile sözleşme yenilemesi doğru mu?

Fenerbahçe iç transferde Volkan Demirel ile sözleşme yeniledi. Bu hamleyi editörlerimizden Sinan Yılmaz değerlendirdi.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de yeni sezon öncesinde Fenerbahçe iç transferde Volkan Demirel ile sözleşme yeniledi. Fenerbahçe'nin bir tercihini editörümüz Sinan Yılmaz yorumladı.


FB Haberleri: Volkan Demirel Fenerbahçe'de kalmalı mı?


Volkan Demirel'in 2002-2003 sezonunda Fenerbahçe'ye transfer olduğunu ve 2004 yılından bu yana da takımın as kalecisi olduğunu hatırlatan Sinan Yılmaz, "14 yıldır genellikle iyi performansı ile hatırladığımız bir kaleci. Artık 36-37 yaşına gelmişti ve ayrılma ihtimali söz konusuydu. Buna karşın Fenerbahçe'nin UEFA ile ilgili durumu nedeniyle elimdeki oyuncuyu bırakayım yerine yeni transfer yapayım düşüncesinden çok eldekileri nasıl değerlendirebilirim düşüncesine gitmesi gerekiyor. Volkan'ın özellikle yerli statüsünde de olması onunla yeniden sözleşme imzalanmasını gerekli kılıyordu" dedi.

"VOLKAN DEMİREL FENERBAHÇE'YE TASARRUF ETTİRDİ"
FutbolArena'da geçtiğimiz günlerde yapılan habere de değinen Sinan Yılmaz, "Geçtiğimiz günlerde bir haber yapmıştık. Fenerbahçe 2004 yılından beri kale pozisyonu için hiç bonservis ödemesi yapmazken, son 10 yılda santrfor pozisyonu için tam 82.6 milyon euro harcamış. Volkan 2004'ten beri, 14 yıldır Fenerbahçe'nin kale pozisyonu için harcama yapmamasını sağlamış ve tasarruf ettirmiş. Yine bekleri incelemiştik. Yaklaşık 21 milyon euro bek transferine bonservis harcaması yapılmış. Bunlardan 5 küsur milyon euro sağ beke, 15-16 küsur milyon eurosu da sol beke harcanmış. Çünkü sağ bekte Gökhan Gönül gibi bir oyuncu vardı. O da yıllarca Fenerbahçe'nin istediği performansı vermiş. Kadroya oturmuş bir isimdi. Ancak Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe'de başarılı olmuş sporcularla yönetim sürekli kavga etti. Tuncay Şanlı gönderildi yerine bir sürü transfer yapılmak zorunda kalındı, Aurelio gibi mükemmel bir futbolcu ile kavga edildi, yerine bir sürü transfer yapılmak zorunda kalındı. Fenerbahçe elindeki performans veren futbolcuları tutamadığı için çok para harcamak zorunda kaldı. Bu açıdan Volkan Demirel ile yola devam edilmesini mantıklı buluyorum" şeklinde konuştu.


Volkan Demirel'in derbi performansı


Volkan Demirel'in derbilerdeki performansına da dikkat çeken Sinan Yılmaz, "Volkan kritik maçlarda çok yüksek performans verebilme özelliğine sahip ve Fenerbahçe'nin son yıllarda derbilerdeki hegomonyasının başlıca unsurlarından biri de bu. Kendi sahasında Trabzonspor'a 1996'dan beri, Galatasaray'a 1999'dan beri ve Beşiktaş'a da 2005'ten beri yenilmeyen bir Fenerbahçe varsa bunun başlıca kahramanlarından biri Volkan Demirel. Volkan derbilerde maça bambaşka konsantre oluyor ve adeta geçilmez bir duvara dönüşüyor" yorumu yaptı.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!