comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Transfer: Volkan Demirel tasarruf ettirdi! Santrfora 82.6 milyon euro, kaleye 0 euro!

01 Temmuz 2018, Pazar 15:35
FB Transfer: Volkan Demirel tasarruf ettirdi! Santrfora 82.6 milyon euro, kaleye 0 euro!

Fenerbahçe transfer haberleri gündeminde Volkan Demirel'in ayrılıp ayrılmayacağı konuşulurken Kameni yerine de bir kaleci bakıldığı yazılıyor. Biz de Fenerbahçe'de son yılların kaleci transferlerini inceledik.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'nin 36 yaşındaki kaptanı Volkan Demirel'in 16 yıllık Fenerbahçe macerası sona mı erecek? Sözleşmesi biten Volkan Demirel'in durumu belli değil. Fenerbahçe kaleci transfer yapacak mı? Son yıllarda Fenerbahçe kaleye kimleri almıştı? Gelin birlikte bakalım

KALEYE 0, SANTRFORA 82.6 MİLYON EURO
Dünkü haberimizde Fenerbahçe'nin geçen 10 sezonda santrfor pozisyonu için tam 82.6 milyon euro harcadığını detaylandırmıştık. Hala en az iki golcü transfer etmesi beklenen Fenerbahçe geçen 10 yılda 82.6 milyon euro harcamasına rağmen golcü sorununa çare bulamamıştı. 

Öte yandan kalede ise Volkan Demirel'in eldivenleri devraldığı 2004 yılından bu yana geçen 14 sezonda, bonservise bir lira dahi ödenmiş değil. 


FB Haber: Fenerbahçe'nin kaleci transferleri 


Fenerbahçe 2004 yılında Volkan Demirel ilk 11'e geçtiğinden beri kale pozisyonunda tasarruf yaptı. Bu dönemde Volkan Demirel'in yedeği zaman zaman Ertuğrul Taşkıran, zaman zaman Volkan Babacan ve zaman zaman da Mert Günok gibi altyapıdan çıkan kaleciler oldu. 

Bu isimlerin dışında bir dönem Rüştü Reçber ve Porto'dan Fabiano gibi tecrübeli kaleciler kiralanırken, Rüştü Reçber daha sonra bedelsiz olarak bonservisiyle de transfer edilmişti. 

Fenerbahçe son olarak geçen sezon da Carlos Kameni'yi yine bedelsiz olarak kadrosuna kattı. Fenerbahçe geride kalan 14 sezonda kaleci için bir kuruş dahi bonservis bedeli ödemedi. 

Sarı lacivertlilerle ilgili gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfasından takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)