comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Phillip Cocu'nun menajeri Rob Jansen, İstanbul'a geldi

15 Haziran 2018, Cuma 20:24
Phillip Cocu'nun menajeri Rob Jansen, İstanbul'a geldi

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında yer aldığı iddia edilen Hollandalı teknik adam Phillpe Cocu'nun menajerinin İstanbul'a geldiği iddia edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe yönetiminin teknik direktör arayışları devam ediyor. Yayıncı kuruluş BeIN Sports geçtiğimiz gün Hollandalı teknik direktör Phillpe Cocu'nun Fenerbahçe'nin gündemine geldiğini iddia etmişti. Fenerbahçe'nin gündeminde bulunanan teknik direktör Phillpe Cocu konusunda sıcak bir gelişme daha yaşandı.


FB Transfer Haberleri: Fenerbahçe'de Philip Cocu sesleri


Fenerbahçe'de Ali Koç'un görevine resmi olarak başlamasının ardından teknik direktör arayışlarına startı verdi. Sarı lacivertli takımın Hollandalı teknik adam Phillpe Cocu ile dirsek temasında olduğu iddia ediliyordu. Yayıncı kuruluş BeIN Sports'un son dakika bilgisine göre Phillpe Cocu'nun menajeri Rob Jansen, Fenerbahçe yönetimiyle görüşmek için İstanbul'a geldi.
 

Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu başarıları


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir.

2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)