comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberleri: İrfan Yirmibeş: ''Phillip Cocu'ya sabır gerek!''

29 Haziran 2018, Cuma 20:31
FB Haberleri: İrfan Yirmibeş: ''Phillip Cocu'ya sabır gerek!''

Sözcü Gazetesinden İrfan Yirmibeş, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada Fenerbahçe yönetiminin ve teknik ekibin transferlerde yaş ortalamasını düşürmeyi hedeflediğini açıkladı.

FutbolArena - Sözcü Gazetesinden İrfan Yirmibeş, Fenerbahçe'nin transferi süreci hakkında konuştu. FutbolArena'ya yaptığı açıklamada "Yeni transferlerle yaş ortalaması düşürülmeye çalışılacak" ifadelerini kullandı.


Fenerbahçe Haberleri: İrfan Yirmibeş, Fenerbahçe'nin transfer stratejisini açıkladı


Fenerbahçe'de teknik direktör Cocu'nun göreve başlaması ile birlikte transfer çalışmaları da hız kazandı. Sportif direktör Damien Comolli yönetiminde sürdürülen transfer çalışmalarında adaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Sözcü Gazetesi'nden İrfan Yirmibeş, sarı lacivertli takımın transfer sürecini FutbolArena'ya yorumladı.

''YAŞ ORTALAMASI 30'UN ÜSTÜNDE''
''Cocu yeni bir futbol kültürüne geldi. PSV takımında ilk imzasında 'Ben adım adım gitme taraftarıyım' lafını kullanmıştı. O yüzden Fenerbahçe taraftarlarının sabır göstermesi gerekiyor. Yeni bir takım inşa edilecek. 9 tane futbolcu Fenerbahçe'de 30 yaşın üstünde.''

''ESKİ TAKIMINDA 26 ORTALAMA VARDI''

''PSV'de oynattığı takımda ise yaş ortalamssı 26'ydı. Yeni transferler yapılacak ve bu transferler ile belli bir yaş ortalaması düşürülmeye çalışılacak. Taraftarın sabır göstermesi gerekiyor. Futbolcuları henüz tanımıyor. Bekleyip göreceğiz nasıl bir takım oluşturacak ve nasıl bir sezon geçirecek.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)