comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

FB Haberi: Damien Comolli: 'İyi ve genç oyunculara yöneleceğiz'

17 Temmuz 2018, Salı 14:18
FB Haberi: Damien Comolli: 'İyi ve genç oyunculara yöneleceğiz'

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, İsviçre'de basın toplantısında takımın durumundan transfer konusunda kadar birçok konuda açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken Damien Comolli basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'nin Lozan kentinde sürdüren Fenerbahçe'de Sportif Direktör Damien Comolli transfer konusunda önemli noktalara değindi.
 

Fenerbahçe'de Damien Comolli'nin basın toplantısındaki sözleri


"ÇOK İYİ BİR OYUNCU GRUBU VAR"
"Oyuncu izleme takip etme işimiz hala devam ediyor. Birçok oyuncu listemizde. Ferdi Kadıoğlu, Cocu'nun istediği bir oyuncuydu. Çok iyi bir oyuncu grubumuz var. Herkes Şampiyonlar Ligi'ne odaklanmış durumda"

"ALİ KOÇ İLE 2-3 KERE GÖRÜŞÜYORUZ"

"Biz saha içinde olduğu kadar saha dışında da bir ekibiz. Transfer konusunda her kulübe benzer bir yapımız var. Günde 2-3 defa başkanımızla konuşuyorum. Cocu ile de irtibat halindeyim."

"FERNANDAO KONUSU HATALI DEĞİL"

"Fernandao konusunda acele etmedik. Futbol açısından ve finansal açıdan doğru bir karar aldığımızı düşündük. Dışarıdan baktığımızda hatalı bir karar gibi görünmesini de kabul ediyorum."

"PHİLİP COCU'NUN FELSEFESİNE UYGUN OYUNCULARA OLACAK"

"Gelen oyuncu hemen adapte olacak diyemeyiz. Her zaman uyum süreci soru işareti doğurur. Şu an görüştüğümüz oyuncular Philip Cocu'nun oyun felsefesine uyacak oyuncular. Bu yüzden görüşme halindeyiz."

"İYİ VE GENÇ OYUNCULARA YÖNELMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Başkanımız Ali Koç 24 Temmuz'da FB TV'ye çıkıp mali durum ile ilgili açıklamalar yapacak. Şu ana kadar 3 oyuncu transfer ettik. Bu oyuncular çok iyi. Avrupa'nın en yetenekli oyuncuları. Bugün transfer dönemi bitse ilk günden daha iyiyiz. Biz iyi ve genç oyunculara ilgi duymaya devam edeceğiz.

"STRATEJİMİZ BELLİ"

"Neye ihtiyacımız olduğunu ve hangi pozisyona transferler yapacağımızı gayet iyi biliyoruz. Biz olmayan bir şeyi gerçekleşmeyecek bir şeyi taraftara satamam. Stratejimiz belli"

"UEFA'NIN SINIRLARINI BİLEREK HAREKET EDECEĞİZ"

"Yapmayacağımız tek bir şey var; hızlı bir şekilde hareket edip finansal açıdan kulübün geleceğini tehlikeye atmayacağız. UEFA'nın sınırlarını bilerek hareket edip kaliteli oyuncuları da getireceğiz"

"ALİ KOÇ KULÜBÜ DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR"

"Benim işim altyapıdaki çalışmaları, spor bilimler, scout departmanı ve futbol operasyonlarını kapsıyor. Başkanla sürekli görüşüyoruz. Kendisiyle açık bir iletişim kanalımız var. Ali Koç, Fenerbahçe Kulübü'nün yapısını değiştirmek istiyor. Seçimi kazandıktan sonra yapıyı değiştirmeye başlamıştı. Önce sportif direktör getirdi. Scout ekibi ve altyapı konusunda yeni bir girişim yapmak istiyor."

"EN İYİSİNİ YAPMAK ZORUNDAYIZ"

"Gücümüz yettiğince en iyiyi yapmaya çalışacağız. UEFA'nın getirdiği kısıtlamalar nedeniyle bu durumu bahane edemeyiz. En iyisi neyse yapmak zorundayız."

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!