comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Derbinin hakemi için iddia! "Halil Umut Meler olacaktı"

27 Aralık 2019, Cuma 12:03
Derbinin hakemi için iddia!

Milliyet yazarı Bilal Meşe, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde hakemin son anda Cüneyt Çakır olarak belirlendiğini yazdı.

FutbolArena - Süper Lig'in 16. haftasında oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemi Cüneyt Çakır, verdiği kararlarla gündem olmuştu. illiyet Gazetesi'nden Bilal Meşe, MHK'nin Cüneyt Çakır'ı derbiye son anda yaptığı değişiklikle atadığını öne sürdü. Bilal Meşe'nin yazısı şu şekilde:

"HALİL UMUT MELER ÖN PLANDAYDI"
"Bizler araştırmacı gazeteciyiz... Derbi öncesi yaptığım bir dizi görüşmelere göre, FIFA kokartlı Halil Umut Meler'in adı kapalı kapılar ardında ön plandaydı. Ne var ki, MHK'nın kantarında Cüneyt Çakır ağır bastı, maça o çıktı! MHK neden bu değişikliğe gerek duydu? Haklıydılar, artık onlar da hakem hatalarından yıldılar. Hafta olmasın ki, başları derde girmesin! Her hafta eleştirilerin boy hedefi MHK Başkanı Zekeriya Alp ve kurul üyeleriydi."

"MHK'YI BİR KEZ DAHA ATEŞE ATTINIZ"

"Derbi kritik bir maç, baskı inanılmaz. Bu baskıyı ancak Cüneyt Çakır kaldırabilir, biz de rahat ederiz” mantığından yola çıktılar, Çakır'a maça atadılar. Hatta biraz daha ileri gidip, VAR'ın başına Mete Kalkavan'ı oturttular. İki de tecrübeli AVAR yedek hakemini oluşturdular. Yani işlerini sağlama aldılar, almasına da gelin görün ki, tüm bu düşünceler, derbide yerini hayal kırıklığına, isyana bıraktı! Cüneyt Çakır ve VAR, ailecek sınıfta kaldılar, maçın önüne geçtiler, ortalığı yangın yerine dönüştürdüler! Tablo bu, kalkıp MHK'yı top ateşine tutmak asla doğru değildir. Kurul, üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirdi, getirmesine de Çakır ve VAR, MHK'nın yüzünü kara çıkardı, ayıptır, ayıp! MHK'yı bir kez daha ateşe attınız..."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)