comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'TFF'nin kendisi dışındaki herkesi suçlaması yanlış"

14 Aralık 2023, Perşembe 01:17
Ali Koç: 'TFF'nin kendisi dışındaki herkesi suçlaması yanlış

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, "TFF'nin kendisi dışındaki herkesi suçlaması kabul edilemez. Bu tabloda herkesin payı var." dedi. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği toplantısının ardından Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu. 

"HALİL UMUT MELER'İN TEKRAR SAHALARA DÖNMESİNİ DİLİYORUZ"
"Pazartesi akşamı hepimizin gözü önünde yaşanan olaylar tüm ülkemizi derinden yaraladı. Aynı zamanda ülkenin futbol marka değerine uluslararası alanda zarar verdi. Sebebi ne olursa olsun böyle şiddet içeren bir olayın kabul edilmesi mümkün değil. Halil Umut Meler'in yaşadıkları hepimizin içini acıttı. En çok da ailesinin içini acıttı. Kendisine ve kıymetli ailesine, maçı yöneten hakemlere, Türk futboluna çok geçmiş olsun diliyoruz. Halil Umut Meler'in bir an önce sağlığına kavuşması ve yeşil sahalara dönmesini gönülden diliyoruz. Türkiye'nin 1 numaralı hakeminin kararını gözden geçirip dönmesini arzu ediyoruz." 

"TFF'NİN KENDİSİ DIŞINDA HERKESİ SUÇLAMASI KABUL EDİLEMEZ"

"Bu yaşananları geniş açıdan almamız lazım. Buralara nasıl geldiğimizi iyi anlamamız lazım. Herkesin nereden nereye geldiğimizi çok iyi değerlendirmesi gerekiyor. Hepimiz son yaşananlardan dolayı Türk futbolunun geldiği noktayı enine boyuna düşünmemiz gerekiyor. Bu noktaya nasıl geldiğimizi anlarsak bundan sonrası için çözüm üretebiliriz ve bir daha bu olayların yaşanmaması için gerekli adımları atabiliriz. Bu tabloda herkesin payı var. TFF Başkanımızın spor medyasını, teknik direktörleri, eski hakem yorumcularını, TV yorumcularını, sporcuları, spor kulüplerimizi, başkanlarını ve yöneticilerini bu olayda suçlayıcı, azmettirici tavrı toplantıda en fazla reddedilen unsur oldu. 

"FENERBAHÇE'NİN OTOBÜSÜ KURŞUNLANDIĞI DÖNEMDE MAÇLAR OYNANDI."

Erteleme kararıyla ilgili bize başvurulmadı. Arkadaşlar Fenerbahçe'nin otobüsü kurşulandı. 50 kişi vardı otobüste. Hala faiçi meçhuldur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ayıbıdır. Orada bile maçlar oynandı. Fenerbahçe sahaya çıkmazsa ceza katlanır dendi. Bu ortamda acele verilmiş bir karardı. Olsun. Saygı duymak zorundayız. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!