comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç: 'İstifa en kolayı! Pereira'nın arkasındayız!'

11 Kasım 2021, Perşembe 15:39
Ali Koç: 'İstifa en kolayı! Pereira'nın arkasındayız!'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe taraftarı, Süper Lig'de üst üste alınan mağlubiyetler sonrası kulüp başkanı Ali Koç ve teknik direktör Vitor Pereira'ya tepki gösterdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de gündeme dair açıklamalarda buludu.

"DEĞİŞİKLİK YAPMAMIZ İÇİN NEDEN YOK"
"Bana göre elimizden gelen en iyi kadroyu kurduk. Yine bana göre bugün Fenerbahçe'nin kadrosu ligin en iyi kadrosu. Çok büyük değişikliklere gitmemizi gerektiren bir ortam yok. Bundan sonraki 4 haftada olumlu açıdan bambaşka bir noktaya gidebiliriz. Ortada daha 78 puan var. Kaybedilmiş hiçbir şey yok. Biz ümidimizi kaybetmedik, camianın da ümidini kaybetmemesi gerekiyor. Değişiklik yapmamız için bir neden yok.

VITOR PEREIRA SORUSUNA YANIT

"Burası Fenerbahçe. Başkan, yönetici veya teknik direktörsen hoşgörü azdır. Pereira ilk günden hedef tahtasına konuldu. Türk hoca olsa, 'sabır' derler. Pereira maça 1-0 mağlup başladı. Pereira buraya para için gelmedi. Adam bir hikayeyi bitirmeye geldi. Çin'de aldığı paraları hayal edemezsiniz. Biz doğru bir iş yaptığımıza inanıyoruz. Hoca ararsam, Pereira'nın yüzüne söylerim. Benim fıtratıma aykırı. Galatasaray maçından sonra gidecek diyorlar. Öyle bir şey yok. Şimdi tazminat yüzünden diyorlar. Hocanın tazminatı yok. Galatasaray maçına gideceğiz ve o maçı kazanacağız. Biz hocamızın arkasındayız. Hocamıza da inanıyoruz takıma da inanıyoruz. Fenerbahçe yöneticileri, hocamızın arkasından iş çevirerek başka hocalarla görüşmez. Hocayı değiştirmeye karar verirsek bunu ilk önce hocamıza söyleriz. Biz hocamızın arkasındayız."

"MESUT ÖZİL'İN İŞİNE ODAKLANMALI, VITOR PEREIRA KADRO KULLANIMINI GÖZDEN GEÇİRMELİ"

"Mesut Özil daha çok oynamak istiyor. Oyun sistemiyle zaman zaman örtüşmüyor olabilir. Hocamızın bir ön yargısı yok. Mesut'un da artık ticari işlerini bir yana koyup, Fenerbahçe'ye nasıl en iyi katkıyı veririm, en fazlasını veririm konularına odaklanması gerekiyor. Fizik durumu iyiye gidiyor. Mesut Özil oynamadığı için mutsuz. Zaman zaman dile getiriyor. Hoca elindeki kadroyu, sadece Mesut değil, hepsini bu maratonda nasıl kullanabilir konusunu gözden geçirmeli. Talihsiz sakatlıklar yaşadık. Şans hiç yanımızda olmadı."

"İSTİFA ETMEK EN KOLAYI, İNANCIMIZ KAYBOLURSA ER MEYDANINA DA ÇIKARIZ"

"Taraftarın desteğine ve sevgisine hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Şimdiden havlu atmayın. Bizim ümidimiz kesilmedi. Sizinki de kesilmesin. Fenerbahçe yükselişe geçecek hiç şüphem yok. En iyi kadro bizde. Devre arasına girerken arayı kapamak istiyoruz. İhtiyaç olan transferleri tespit edip gereken hamleleri de yaparız. Taraftarımız rahat olsun. İstifa etmek en kolay yol. İnanın hayat daha huzurlu olur. Herkes işine gücüne bakar. İnancımız kaybolursa bir saniye tereddüt etmeyiz. Er meydanına da geliriz."

NELER OLMUŞTU?

Fenerbahçe taraftarları Kayserispor maçı sonrası bir süre stattan çıkmayarak yönetimi protesto etti. Bir grup taraftar Aziz Yıldırım lehine tezahürat yapınca, diğer taraftarlar buna tepki gösterdi. 

Maç sonu stat çıkışında protestolarına devam eden Fenerbahçe taraftarları, "Taraftar burada! Ali Koç nerede? Yönetim istifa!" diye bağırdı. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!