comScore

Ehliyet sınav sonucu açıklandı - 21 Nisan Ehliyet sınav sonucu öğrenme (2018 Ehliyet sınav sonucu)

03 Mayıs 2018, Perşembe 12:53
Ehliyet sınav sonucu açıklandı - 21 Nisan Ehliyet sınav sonucu öğrenme (2018 Ehliyet sınav sonucu)

Ehliyet sınavları açıklandı mı? MEB ehliyet sınavları açıklandı mı? Ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir. 21 Nisan'da gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları MEB'den yayınlandı. İşte ehliyet sınav sonucu hakkında tüm bilinmeyenler.

FutbolArena - 21 Nisan'da gerçekleştirilen ve binlerce adayın katıldığı ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ehliyet sınavını yazılı olarak geçen adayların puanları açıklandı. Ehliyet sınav sonucumu nasıl öğrenirim? Ehliyet sınav sonucu nasıl öğrenilir? Ehliyet sınav sonucu gibi soruların tamamı haberimizde.


Ehliyet Sınav sonucu öğrenmek için TIKLAYIN


Ehliyet almak için kurslara yazılan sürücü adaylarının 21 Nisan'da girmiş olduğu yazılı sınavın sonuçları açıklandı. Sınava giren sürücü adaylarının yazılı sınavdan aldıkları sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden açıklandı. MEB internet sitesinden yapılan sorgu ya bakıldığı yazılı sınavı 70 ve üstü alan adaylar direksiyon sınavına kazanmayı hak etmiş oluyor. 70 puan altı alan adaylar ise yazılı sınavı geçememiş sayılıyor.
 

Ehliyet randevusu nasıl alınır?


Yazılı ve direksiyon dersinden geçen sürücü adayları Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden öncelikli olarak randevu alması gerekiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden kimlik bilgileri ile randevu alan sürücü adayları belirtilen tarihte Trafik Şube'ye giderek yeni ehliyetlerine kavuşabiliyor. 


EHLİYET RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINEhliyet yenilemek için gerekli belgeler - Ehliyet Randevu Alma


Eski ehliyetlerini yeni ehliyet ile değiştirmek isteyen sürücüler ise yukarıda belirtilen linke tıklayarak ehliyet yelimek amacı ile randevu alması ve daha sonra Trafik Şube'ye gerekli belgeler ile gitmesi gerekiyor. 

EHLİYET YENİLEMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER
ESKİ SÜRÜCÜ BELGESİ
SÜRÜCÜ OLMASINA ENGEL OLMAYAN SAĞLIK RAPORU
NUFÜS CÜZDANI VE YA PASAPORT
2 ADET BİYOMETLİK FOTOĞRAF
PARMAK İCİ (EMİNİYETTE ALINIYOR)
YENİ SÜRÜCÜ BELGESİ İÇİN BANKAYA ÖDENEN 15 TL'NİN DEKONTU

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"