comScore

Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası'nda 4 maçta 5 penaltı!

17 Haziran 2018, Pazar 00:06
Dünya Kupası Haberleri: Dünya Kupası'nda 4 maçta 5 penaltı!

2018 Dünya Kupası'nda penaltılar adeta havada uçuştu! Bugün oynanan 4 maçta hakemler 5 kez penaltı noktasını gösterirken ilginç bir rekor ortaya çıktı.

FutbolArena - Dünya Kupası'nda 3. gün Hırvatistan - Nijerya maçıyla geride kalırken heyecan tırmanıyor. Bugün oynanan maçlarda çalınan penaltı sayısı ise oldukça dikkat çekici...
 

2018 Dünya Kupası'nda çalınan penaltılar


Fransa - Avustralya maçıyla başlayan Dünya Kupasının 3. gününde ilk maçta 2 penaltı çalındı. Griezmann ve Jedinak takımları adına penaltıları gole çevirirken Peru - Danimarka maçında Cueva, Arjantin - İzlanda maçında Lionel Messi penaltıdan yararlanamadı.

Günün son maçı olan Hırvatistan - Nijerya maçında ise Luka Modric penaltıyı gole çebirdi. Böylelikle toplamda bugün Dünya Kupası'nda 5 penaltı oldu. 1966'dan bu yana sadece 1 Dünya Kupası'nda daha fazla penaltı olmuştu. 
 

Arjantin - İzlanda maçı penaltı pozisyonu


Arjantin - İzlanda maçının ilk yarının sonlarına doğru gelişen Arjantin atağında sağ kanattan ceza sahasına gönderilen topta, Sigurdsson'un elle oynadığı pozisyonda Arjantin futbolcuları penaltı bekledi. Ancak maçın hakemi Polonyalı Marciniak yoğun itirazlara rağmen penaltı olmadığını söyledi ve korner işaretini yaptı. 
Arjantin futbolcuları Messi de dahil olmak üzere ilk yarının sonuna doğru Polonyalı hakeme yoğun itirazlarda bulundu. Ancak Marciniak, topun vücuttan sektiğini ve kasıtlı bir elle oynama olmadığını söyleyerek pozisyonun nizami olduğunu belirtti. Arjantin - İzlanda maçının ilk yarısı 1-1 berabere bitti. Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)