comScore

Dolar neden yükseldi? Dolar bugün kaç TL? Dolar yükseldi mi? Dolar ne zaman düşecek? (12 Temmuz Perşembe)

12 Temmuz 2018, Perşembe 09:16
Dolar neden yükseldi? Dolar bugün kaç TL? Dolar yükseldi mi? Dolar ne zaman düşecek? (12 Temmuz Perşembe)

Dolar düşecek mi? Dolar bugün kaç TL? Dolar bugün ne oldu? Dolar fiyatı arttı mı? Milyonlarca vatandaşın merak ettiği bugünkü dolar kurları ve dolar bugün ne kadar? Piyasaları alarma geçiren doların bugünkü kurları ve 12 Temmuz 2018 Perşembe günü dolar fiyatlarına dair son dakika bilgilerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Dolar gün geçe gerçekleştirdiği yükseliş ile tarihinin en yüksek seviyesini gördü. Dolar dün gece tarihihte ilk defa 4,9743 seviyesini gördü. Peki Dolar neden yükseliyor? TL, Dolar karşısında neden değer kaybediyor? Dolar'ın yükselme sebebi nedir? Dolar ne zaman düşecek, Dolar düşer mi? Son dönemlerde yüksek artış gösteren Dolar kuru ile ilgili tüm gelişmeler haberimizde.


Dolar neden yükseliyor, Dolar düşecek mi?


24 Haziran'da yapılan erken seçimin tamamlanması ile birlikte piyasalarda Dolar ve Euro kurunun düşüşe geçeceği beklentisi hayal kırıklığına uğradı. Dolar ve Euro kuru beklentinin aksine hızla yükselmeye devam etti. 

Dolar kuru dün gece saatlerinde tarihi zirve gerçekleştirdi. Dolar kuru dün gece 4,973 seviyesini görerek rekora imza attı. Doların yükselişi karşısında endişelenen vatandaşlar Dolar düşecek mi? Dolar yükselmeye devam mı edecek? sorularına yanıt aramaya başladı.


ANLIK DOLAR TAKİBİ İÇİN TIKLAYIN


EN BÜYÜK ETKEN CARİ AÇIK

Dolar kurunun yükselmesinin ana temal sebebi ise Cari açık gösteriliyor. Cari açık yüzde 1,5 oranla artıp 5,45 milyar Dolar seviyesinde olması beklenirken, Mayıs ayında Cari açık 9,6 artış ile 5.89 milyar Dolar ile beklentilerin çok üzerine çıkmıştı.
 

DOLAR MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena haber turu (21 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.