comScore

Cuma öğle namazı saat kaçta? İstanbul cuma namazı saati (6 Temmuz 2018)

06 Temmuz 2018, Cuma 09:34
Cuma öğle namazı saat kaçta? İstanbul cuma namazı saati (6 Temmuz 2018)

Cuma öğle namazı saat kaçta? Cuma saatleri ve namaz vakitleri 6 Temmuz için haberimizde. İstanbul cuma namazı saatleri ve cuma namazı vaktini haberimizden öğrenebilirsiniz. İl il cuma namazı saatlerini öğrenmek isteyen ve cuma namazı kılmak isteyenler için haberimizi hazırladık.

Cuma namazı saat kaçta? Cuma namazı saati 6 Temmuz. Cuma namazı kılmay isteyen Müslüman vatandaşlar için Cuma namazı saatlerini hazırlaıdk. Diyanet İşleri'nin namaz vakitleri sitesinden alınan Cuma namazı saatlerini inceleyerek bulunduğunuz il veya ilçede Cuma namazı saat kaçta sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. 
 

Cuma Namazı kaç rekat? Cuma Namazı kılınmadan önce ne yapılmalı?


Cuma namazı: 4 rekat ilk sünnet, 2 rekat farz, 4 rekat son sünnet, 4 rekat Zühri Ahir (Son öğle) ve 2 rekat vaktin son sünneti olmak üzere toplam 16 rekat namaz kılınır. Abdest alındıktan sonra cuma namazı kılmaya başlanır.

Cuma namazı, farz namazlardan olup, (Cuma şartlarını kendilerinde toplayan kimseler için iki rekat Cuma namazı Farz-ı ayın'dır.) Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınır. Cuma namazının özelliklerinden birisi de namazdan önce hutbe okunmasıdır. Cuma namazı 10 rekattır ama nafile namazlarla birlikte 16 rekat namaz kılınır.
Cuma namazı aşağıdaki şekilde kılınır:

4 rekat cumanın ilk sünneti,
2 rekat cumanın farzı, 
4 rekat cumanın son sünneti,
4 rekat Zuhri ahir,
2 rekat vaktin son sünneti.

CUMA NAMAZI ÖNCESİ ABDEST ŞART MI? >>

Cuma öğlen namazı saat kaçta? (8 Haziran namaz saati)
 

Cuma namazı öğle saati kaçta? İstanbul cuma namazı saatleri 6 Temmuz


Müslüman aleminin en önemli günü olan cuma günü cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar cuma namazı saati kaçta şeklinde yaptıkları aramaların cevabını haberimizde bulabilir. İstanbul cuma namazı saatleri ve cuma vakitlerini aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

CUMA NAMAZ SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN >> 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"